Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Średnie punktów na bieg zawodników z cyklu Speedway Grand Prix. Zmarzlik tutaj też króluje!

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Piotr Ziomek

Średnie punktów na bieg zawodników z cyklu Speedway Grand Prix. Zmarzlik tutaj też króluje!

Jesteśmy obecnie na półmetku rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. Po pięciu rundach cyklu Speedway Grand Prix, liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik. Ale jak to wygląda pod względem średniej punktów na bieg?

Jak się okazuje, w tej statystyce najlepszy także jest Zmarzlik, którego średnia punktu na bieg w elitarnym cyklu wynosi 2.286. Jako pierwszy rezerwowy, kapitalnie radzi sobie także Max Fricke. Australijczyk pod tym względem jest niewiele gorszy od zawodnika Orlen Oil Motoru Lublin, ponieważ jego średnia wynosi 2.231. Najgorzej w tej statystyce wypada Jan Kvech. Czech zdobywa średnio zaledwie 0.696 punktu na bieg. Niewiele lepszy od niego jest Tai Woffinden. Brytyjczyk zalicza w cyklu fatalny sezon, a liczby tylko to potwierdzają.

W przypadku zdecydowanej większości zawodników, średnia punktu na bieg w cyklu Speedway Grand Prix jest dużo niższa, niż w PGE Ekstralidze. Z tego schematu wyłamuje się tylko dwójka zawodników ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, Max Fricke oraz Jason Doyle. Fricke w lidze może poszczycić się średnią na poziomie 2.079, a Doyle 1.550. W przypadku mistrza świata z roku 2017 dysproporcja jest kolosalna. Średnia w SGP w porównaniu do PGE Ekstraligi najbardziej blednie w przypadku Leona Madsena (2.395), który w lidze ustępuje tylko Artemowi Lagucie i Bartoszowi Zmarzlikowi.

Następna okazja do poprawy swojej sytuacji już 29 czerwca, podczas rundy w Gorzowie. Rok temu rundę na „Jancarzu” zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który kapitalnym atakiem na ostatnim okrążeniu pokonał wspominanego wyżej Leona Madsena. Czy czterokrotny mistrz świata ponownie będzie górą? Przekonamy się już za nieco ponad tydzień.

Klasyfikacja Speedway GP pod względem średniej punktów na bieg:

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Liga angielska na żużlu
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *