Przejdź do treści
Aktualności

Spotkanie w Bydgoszczy i treningi na stadionie Polonii

Spotkanie w Bydgoszczy i treningi na stadionie Polonii

Autor: Redakcja

Spotkanie w Bydgoszczy i treningi na stadionie Polonii

Spotkanie w Bydgoszczy i treningi na stadionie Polonii to pierwszy etap przygotowań do walki o medale mistrzostw świata i Europy w sezonie 2021, ale także początek walki o skład na półfinał i (oby) finał Speedway of Nations.

– Zgrupowanie ma charakter treningowo – integracyjny. W trakcie sezonu spotykamy się nie tylko przy okazji Speedway of Nations, ale także meczów reprezentacji Polski. Obóz to jednak wyjątkowa okazja do zintegrowania drużyn. Mamy na zgrupowaniu zarówno juniorów jak i bardzo doświadczonych zawodników – zapewniał Piotr Szymański, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Celem reprezentacji Polski jest zawsze walka o najwyższe laury. Trener Rafał Dobrucki w debiutanckim roku pracy z kadrą chciałby wywalczyć złoty medal. Ja zawsze powtarzam, że naszym celem jest medal z najcenniejszego kruszcu. Tegoroczny finał Speedway of Nations zostanie rozegrany na nowym stadionie w Manchesterze. Tor nie jest jednak problemem, bo nasi jeżdżą dobrze wszędzie – dodał Szymański.

Zawodników czekają teraz treningi na torze, wypełnianie obowiązków marketingowych, a także wykład z przedstawicielem POLADA (Polskiej Agencji Antydopingowej), który przyjedzie do Bydgoszczy.

Sponsorem kadry Polski została firma Orlen, która w 2021 roku będzie wspierać biało – czerwonych w walce o złoty medal Speedway of Nations. Kadrowiczów przebywających w Bydgoszczy gości Hotel Mercure – Bydgoszcz Sepia

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

źródło. https://expressbydgoski.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *