Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway of Nations czas start! Polacy pokażą klasę w pierwszym półfinale? [ZAPOWIEDŹ]

Speedway of Nations
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Speedway of Nations czas start! Polacy pokażą klasę w pierwszym półfinale? [ZAPOWIEDŹ]

Wtorek to nietypowy dzień dla rozgrywania największych imprez żużlowych w kalendarzu. Ten dzień w tym tygodniu będzie pod tym względem jednak wyjątkowy. Rozpoczyna się bowiem prawdziwe żużlowe święto, czyli Speedway of Nations, które zostanie w całości rozegrane na National Stadium w Manchesterze. Trzy turnieje pozwolą nam wyłonić najlepszą narodową parę na świecie. Już w pierwszy dzień czeka nas występ Polaków.

Ruszają zmagania reprezentacyjne

We wtorek zostanie rozegrany pierwszy z półfinałów, w którym siedem reprezentacji powalczy o awans do wielkiego finału. Bilety dające możliwość jazdy w najważniejszym turnieju, który zostanie rozegrany 13 lipca, otrzymają tylko trzy ze wszystkich drużyn, biorących udział w dzisiejszych zawodach. Faworyta wtorkowej rywalizacji widać już od samego początku, a są nim biało-czerwoni.

Reprezentacja Polski głównym faworytem

Reprezentacja Polski jest obok gospodarzy imprezy Wielkiej Brytanii wymieniana w roli głównego faworyta Speedway of Nations. Pozwala to więc sądzić, że pewne zwycięstwo w półfinale i awans do wielkiego finału są wręcz obowiązkiem żużlowców reprezentujących w tym turnieju nasz kraj. Selekcjoner Rafał Dobrucki zdecydował się postawić na Bartosza Zmarzlika, Dominika Kuberę i Macieja Janowskiego. Wrocławianin uzupełni parę i będzie rezerwowym, mogąc w każdej chwili zastąpić jednego z dwóch podstawowych zawodników jeżdżących na co dzień dla Orlen Oil Motoru Lublin.

Pozostali kandydaci do awansu

Wśród pozostałych par, jakie wezmą udział w turnieju również możemy wyróżnić kandydatów do tego, kto oprócz naszej reprezentacji najprawdopodobniej awansuje do finału tegorocznej edycji Speedway of Nations. Niezaprzeczalnie największe szanse na sukces i wprowadzenie swojej drużyny do sobotnich zawodów mają Szwedzi i Niemcy. Te dwie ekipy wydają się mieć przewagę względem Finlandii, Francji, Ukrainy i Włoch. Nie zmienia to faktu, że wśród outsiderów możemy być świadkami ciekawej rywalizacji o to, by nie pożegnać się z publicznością, zajmując ostatnie miejsce.

Specyficzna punktacja

Warto wspomnieć, że podczas zawodów Speedway of Nations obowiązuje inna punktacja niż zwykle. Możemy bowiem zapomnieć o biegach zakończonych remisem. Dla pierwszego zawodnika na mecie przyznawane są bowiem nie trzy, a cztery „oczka”. Drugi na kresce dostaje kolejno trzy, a trzeci dwa punkty. Z kolei żużlowiec, który przyjedzie na ostatniej pozycji, podobnie do normalnej punktacji nie otrzymuje ani jednego „oczka”.

Czas start żużlowych emocji w Manchesterze

Wtorkowy półfinał będzie pierwszą z imprez rozgrywanych podczas lipcowych zmagań w Manchesterze. Dzień później w środę 10 lipca odbędzie się drugi z półfinałów. W czwartek czeka nas dzień przerwy, a w piątek do akcji wkroczą młodzieżowcy, którzy w ramach SON 2 powalczą o miano najlepszej reprezentacji do lat 21. Zamknięciem całej imprezy będzie sobota, a konkretnie wielki finał.

O tym, które reprezentacje dołączą do Wielkiej Brytanii w obsadzie najważniejszych zawodów, przekonamy się dzisiaj. Start pierwszego półfinału Speedway of Nations zaplanowany jest na godzinę 20:00 czasu polskiego. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na platformie MAX oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Lista startowa 1. Półfinału SON:

Reprezentacja Polski

1. Dominik Kubera

2. Bartosz Zmarzlik

15. Maciej Janowski

Reprezentacja Finlandii

3. Jesse Mustonen

4. Antti Vuolas

16. Otto Raak

Reprezentacja Francji

5. David Bellego

6. Steven Goret

17. Mathias Tresarrieu

Reprezentacja Niemiec

7. Kai Huckenbeck

8. Norick Bloedorn

18. Erik Riss

Reprezentacja Szwecji

9. Fredrik Lindgren

10. Jacob Thorssell

19. Oliver Berntzon

Reprezentacja Ukrainy

11. Stanisław Melnyczuk

12. Marko Lewiszyn

20.

Reprezentacja Włoch

13. Paco Castagna

14. Nicolas Covatti

21. Nicolas Vicentin

Speedway of Nations
Fot. Paweł Wilczyński
363422227 711380847668903 5479396146326735684 n
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *