Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Punktacja w Speedway Of Nations 2024. Jak i dlaczego różni się od tej klasycznej?

Speedway Of Nations

Autor: Piotr Ziomek

Punktacja w Speedway Of Nations 2024. Jak i dlaczego różni się od tej klasycznej?

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń całego żużlowego sezonu 2024! Od dziewiątego, do trzynastego lipca w Manchesterze odbędzie się finał Speedway Of Nations. Podczas tych zawodów obowiązuje jednak inna biegowa punktacja, niż zazwyczaj. Jak ona wygląda, oraz dlaczego tak jest?

Speedway of Nations: W tej formule ostatnio byli najlepsi! Jak będzie w tym roku?

W zawodach Speedway Of Nations, zawodnik, który przekroczy linię mety jako pierwszy otrzyma 4 punkty, drugi zawodnik 3, a trzeci 2. Ostatni zawodnik, tak jak w zwykłych zawodach nie otrzyma żadnego punktu. Jest to swego rodzaju promocja jazdy parowej, ponieważ przy klasycznym układzie wyścigu na 3:3, w SON wyjdzie 4:5, a bieg wygra drużyna, której zawodnicy zajmą miejsca drugie i trzecie. Jest to też dobre rozwiązanie do wszelakich wyścigów dodatkowych, czy też finałowych.

Dobry przykład zastosowania tej reguły mogliśmy zaobserwować w roku 2022, gdzie podczas wyścigu finałowego upadł reprezentant Polski, Maciej Janowski. Bartosz Zmarzlik wygrał tamten wyścig, ale ze złotych medali cieszyli się Brytyjczycy, ponieważ Robert Lambert, oraz Daniel Bewley wpadli na metę na miejscach drugim i trzecim.

Speedway of Nations
Fot. Taylor Lanning
Speedway of Nations
Fot. Paweł Wilczyński

Dołacz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *