Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Rafał Dobrucki odkrył karty Reprezentacji Polski

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Rafał Dobrucki odkrył karty Reprezentacji Polski

Rafał Dobrucki, selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski, odkrył wszystkie karty przed nadchodzącym Speedway of Nations w Manchesterze. 9 lipca, w półfinale turnieju, Polskę będą reprezentować Dominik Kubera, Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski.

Pod koniec czerwca selekcjoner powołał szeroką kadrę, w której znalazło się łącznie pięciu seniorów. Już wiemy, że trener Dobrucki wykreślił z tej listy Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego.

Reprezentacja Polski na półfinał Speedway of Nations w Manchesterze:

Półfinałowa rywalizacja

W półfinale Polacy zmierzą się ze Szwecją, Ukrainą, Finlandią, Francją, Niemcami i Włochami. Wielki finał jest zaplanowany na 13 lipca. Rozstawieni są Brytyjczycy jako gospodarz tegorocznego Speedway of Nations.

To bardzo ważny moment dla polskiego żużla. Trener Dobrucki, dokonując trudnych wyborów, zdecydował się postawić na sprawdzonych i doświadczonych zawodników, którzy mają szansę poprowadzić Polskę do zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju. Wybór Dominika Kubery, Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego to jasny sygnał, że Polska celuje w najwyższe trofea.

Oczekiwania przed turniejem

Polska drużyna z pewnością będzie jednym z faworytów do awansu do finału, gdzie już czekają Brytyjczycy, gospodarze tegorocznych rozgrywek. Polscy żużlowcy mają świadomość, że rywalizacja będzie zacięta, ale są gotowi podjąć wyzwanie i walczyć o każdy punkt.

Wielu kibiców z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie turnieju i liczy na to, że Biało-Czerwoni pokażą swoje najlepsze umiejętności na torze w Manchesterze. Emocje związane z półfinałem i finałem Speedway of Nations zapowiadają się wyjątkowo intensywnie, a polska drużyna z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Ostateczna decyzja selekcjonera była trudna, ale konieczna, aby zapewnić Polsce jak największe szanse na sukces. Teraz pozostaje tylko czekać na start rywalizacji i kibicować naszej drużynie w walce o najwyższe laury.

żużel
Fot. Roman Biliński
Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

FAQs

Kto reprezentuje Polskę w półfinale Speedway of Nations?

Polskę w półfinale Speedway of Nations reprezentują Dominik Kubera, Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski.

Kiedy odbędzie się półfinał Speedway of Nations?

Półfinał Speedway of Nations odbędzie się 9 lipca.

Z kim Polacy zmierzą się w półfinale Speedway of Nations?

Polacy zmierzą się z drużynami ze Szwecji, Ukrainy, Finlandii, Francji, Niemiec i Włoch.

Kiedy zaplanowany jest finał Speedway of Nations?

Finał Speedway of Nations zaplanowany jest na 13 lipca.

Dlaczego Patryk Dudek i Piotr Pawlicki nie zostali wybrani do reprezentacji?

Selekcjoner Rafał Dobrucki zdecydował się na Dominika Kuberę, Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego, co oznaczało wykreślenie Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego z listy.

Kto jest gospodarzem tegorocznego Speedway of Nations?

Gospodarzem tegorocznego Speedway of NationsBrytyjczycy.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *