Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Speedway Grand Prix wróci do Pragi początkiem czerwca 2023 roku. Czeka nas impreza łączona!

Speedway Grand Prix

Autor: Sebastian Krauz

Speedway Grand Prix wróci do Pragi początkiem czerwca 2023 roku. Czeka nas impreza łączona!

Międzynarodowa federacja FIM podała datę powrotu Speedway Grand Prix do Pragi. 29. edycja FIM Speedway GP Czech – Praga odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Po raz pierwszy, będzie to impreza łączona i dzień wcześniej na torze będą rywalizować zawodnicy startujący w cyklu SGP2. Wiemy także, kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Po raz kolejny w czeskiej stolicy odbędzie się podwójna impreza FIM Speedway. Najpierw 2 czerwca na torze będą rywalizować zawodnicy do lat 21 (po raz pierwszy w historii), a w piątek, 2 czerwca na torze pojawią się uczestnicy Speedway GP. Jak informują organizatorzy, sprzedaż biletów na oba wydarzenie ruszy już we wtorek o godzinie 20:30.

O zwycięstwo w Speedway GP Czech żużlowcy rywalizują od sezonu 1997 i przez pierwsze cztery sezony (do 2000) GP Czech było otwierało sezon. Zawody na Stadionie Markéta odbyły się jak dotąd 28 razy (dwie rundy w 2020 i 2021), co stawia Pragę na pierwszym miejscu wśród miast, w których rozgrywane było Grand Prix. Najwięcej rund GP Czech pod rząd (3) wygrywali Jason Crump w latach 2002-2004 i Tai Woffinden w latach 2013-2015.

Stanisław Burza: „Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off”

Speedway GP Czech najwięcej razy wygrywali Polacy. Po dwa razy wygrywali Bartosz Zmarzlik i Tomasz Gollob, a po jednym razie zwyciężali Janusz Kołodziej i Maciej Janowski, co łącznie daje sześć zwycięstw. Łącznie aż ośmiu Polaków stało tu na podium (Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik, Tomasz Gollob, Janusz Kołodziej i Maciej Janowski).

Fot. Wojta-Foto.cz

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Speedway Grand Prix wróci do Pragi początkiem czerwca 2023 roku. Czeka nas impreza łączona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *