Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Speedway Ekstraliga Camp 2023 w klasie 500cc – znamy uczestników! Tylko jeden Polak w obsadzie!

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Edyta Wojdeł

Speedway Ekstraliga Camp 2023 w klasie 500cc – znamy uczestników! Tylko jeden Polak w obsadzie!

Dla każdej z grup: 500cc, 250cc i 85-190cc zaplanowano po dwie sesje treningowe oraz zawody, które wyłonią najlepszych uczestników wydarzenia. Speedway Ekstraliga Camp to nie jedynie zmagania na torze, ale również możliwość lepszego poznania sprzętu oraz teorii z zakresu marketingu i fizjoterapii prowadzone przez samego Ashleya Hollowaya.

Ten kompleksowy program Speedway Ekstraliga Camp ma na celu zapewnienie młodym adeptom sportu żużlowego, jak najlepsze przygotowanie do wejścia w profesjonalną, zawodniczą karierę. Kontynuacja zeszłorocznego przedsięwzięcia w tym sezonie, ponownie odbędzie się w Toruniu.

W klasie 500cc będziemy mieli do czynienia z prawdziwą kulturową mieszanką zawodników, jednakże w porównaniu do ubiegłego roku nasze rodzime barwy reprezentować będzie tylko jeden zawodnik – Bartosz Głogowski. W stawce pojawiło się również po dwóch reprezentantów Wielkiej Brytanii, Niemiec, Łotwy oraz Szwecji, a całość uzupełnią pojedynczy przedstawiciele Australii, Czech, Danii, Francji, Węgier, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

Większa część młodych żużlowców, którzy wezmą udział w Speedway Ekstraliga Camp w Toruniu w klasie 500cc nie posiada jeszcze doświadczenia na polskich torach, ani też nie występuje w polskich ligach żużlowych. Bez wątpienia będzie, to więc okazja do wyłonienia nowych kandydatów w kontekście przyszłorocznego ekstraligowego U24. Mowa tu bowiem o reprezentantach wielu krajów w przedziale wiekowym 16-19 lat.

Podobnie jak w klasie 250cc uczestnicy przystąpią do czterodniowej żużlowej rywalizacji opartej na 20-biegowej tabeli, a triumfatorem Speedway Ekstraliga Camp zostanie ogłoszony żużlowy młodzian, o największej liczbie punktów zgromadzonych w trakcie całego turnieju. Organizatorzy zabezpieczyli się również na wypadek punktowych remisów. W przypadku wystąpienia tak owych na pozycjach od pierwszej do trzeciej zaplanowano bowiem dodatkowy wyścig, pozwalający ustalić ostateczną kolejność zwycięzców. Pozostali zawodnicy klasyfikowani będą według ogólnie przyjętych zasad sportu żużlowego.

W ubiegłorocznej odsłonie Speedway Ekstraliga Camp Polska miała, aż pięciu reprezentantów, z którzy troje dodatkowo obsadziło trzy najwyższe pozycje klasyfikacji. Triumfatorem zmagań poprzedniego sezonu był reprezentant For Nature Solutions Apatora Toruń – Mateusz Affelt.

Zeszłoroczny triumfator bardzo dobrze oceniał zarówno samo przedsięwzięcie, jak i jego efekty. W swoich wypowiedziach po zakończeniu Speedway Ekstraliga Camp podkreślał znaczenie nabytej wiedzy oraz doświadczenia.

-Speedway Ekstraliga Camp to obóz przygotowawczy zawodników z całego świata. Najpierw odbywały się treningi, mieliśmy również zajęcia z fizjoterapeuta i psychologiem. Później odbyły się zawody składające się z kwalifikacji oraz finału. Myślę, że zwycięstwo w tym wydarzeniu przede wszystkim mnie bardzo zmotywowało do dalszej pracy. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem wziąć udział i nabyć więcej doświadczenia.

Uczestnicy Speedway Ekstraliga Camp w klasie 500 cc:
– Michael West (Australia, licencja duńska)
– Benjamin Trigger (Wielka Brytania)
– Ace John Pijper (Wielka Brytania)
– Jan Jenicek (Czechy)
– Thomas Kring (Dania)
– Tino Bouin (Francja)
– Ben Iken (Niemcy)
– Bruno Thomas (Niemcy)
– Richard Fuzesi (Węgry)
– Mattia Santinelli (Włochy)
– Artjoms Juhno (Łotwa)
– Maris Strelcovs (Łotwa)
– Alfons Wiltander (Szwecja)
– Anton Jansson (Szwecja)
– Slater Lightcap (USA)
– Bartosz Głogowski (Polska)

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *