Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sparta podpisała 3-letni kontrakt z gwiazdą zespołu!

Sparta

Autor: Jakub Żak

Sparta podpisała 3-letni kontrakt z gwiazdą zespołu!

Oficjalnie na kolejne 3 lata w Sparcie Wrocław pozostanie obecny Indywidualny Mistrz Świata Artiom Łaguta. Tym samym WTS do 2024 roku będzie miał w zespole potężny duet obcokrajowców, w którym oprócz Rosjanina znajdzie również Tai Woffinden, który już jakiś czas temu przedłużył umowę.

Artiom do Sparty dołączył przed sezonem 2021, w którym osiągnął nie tylko sukces indywidualny, ale również drużynowy, bo jako kluczowy zawodnik Wrocławian wywalczył 5. w historii klubu tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski. Z pewnością bardzo ucieszyło to Rosjanina, dla którego jest to pewna nowość, bo jako zawodnik GKM-u Grudziądz przez 6 lat nawet nie załapał się na walkę w fazie play-off. Łaguta wielokrotnie podkreślał, że jest mu dobrze we Wrocławiu i nie zamierza zmieniać środowiska.

Działacze WTS-u mają już praktycznie gotowy skład przed zbliżającymi się rozgrywkami, więc myślą również o przyszłości. Można powiedzieć, że 2 długoletnie kontrakty z topowymi zawodnikami są dla Sparty swego rodzaju zabezpieczeniem, dzięki któremu Wrocław wciąż będzie mógł walczyć o najwyższe cele.

fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×