Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Znamy plan sparingowy PSŻ Poznań przed startem sezonu 2023!

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Znamy plan sparingowy PSŻ Poznań przed startem sezonu 2023!

Czas do startu nowych rozgrywek zbliża się nieubłaganie i niektóre zespoły mają już nawet za sobą obozy przygotowawcze. Nie inaczej będzie też u beniaminka 1. Ligi Żużlowej, który niebawem rozpoczyna zgrupowanie po którym szykuje się do pierwszego wyjazdu na tor.
galeria 1 4
Znamy plan sparingowy PSŻ Poznań przed startem sezonu 2023! 3


PSŻ Poznań w roli beniaminka na zapleczu PGE Ekstraligi nie będzie miał łatwego zadania w tym sezonie. Istotnym elementem przygotowań do sezonu będą oczywiście marcowe treningi na domowym torze a także sparingi tuż przed domową inauguracją z Trans MF Landshut Devils.


Zawodnicy PSŻ Poznań do tej pory przygotowujący się indywidualnie do sezonu 2023, mają z pewnością już przygotowane swoje bazy warsztatowe ze sprzętem na jakim będą się ścigać w nadchodzących rozgrywkach w żółto czarnych barwach. Głód jazdy z pewnością jest już ogromny oraz chęć sprawdzenia się w niezobowiązującej przedsezonowej rywalizacji.

Kacper Gomólski: „Zrozumiałem, że nie jestem im potrzebny”


Menedżer PSŻ Poznań Tomasz Bajerski przy okazji planowanego powrotu swoich podopiecznych na tor oczekuje od nich zaangażowania i wytężonej pracy przed startem sezonu 1. Ligi Żużlowej. – Mamy wszystko zaplanowane. Zawodnicy jeszcze szlifują formę, jeśli chodzi o kondycję czy o swoją wagę. Niedługo rozpoczniemy pierwsze treningi na torze. Pierwszy trening mamy zaplanowany 17 marca. Będzie to trzydniowa sesja treningowa. Później będziemy mieli dwa dni przerwy, a później będziemy działać z kolejnymi treningami oraz pierwszymi sparingami – powiedział menedżer „Skorpionów” Tomasz Bajerski.

galeria 2 4
Znamy plan sparingowy PSŻ Poznań przed startem sezonu 2023! 4


Przeciwnikami żużlowców PSŻ Poznań w pięciu przedsezonowych test meczach będą zespoły z drugoligowego frontu rozgrywek a więc GTM Start Gniezno, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz oraz Optibet Lokomotiv Daugavpils. Poniżej przedstawiamy dokładny plan sparingów jaki został na tą chwilę ustalony, jak wiadomo z praktyki plany te mogą oczywiście zawsze ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.


Sparingi PSŻ Poznań przed sezonem 2023:

– 25.03 oraz 26.03 – GTM Start Gniezno
– 30.03 oraz 31.03 – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
– 06/07.04. – Optibet Lokomotiv Daugavpils


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *