Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Sławomir Kryjom: “W naszym zespole wszystko toczy się zgodnie z planem”

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Paweł Płóciniak

Sławomir Kryjom: “W naszym zespole wszystko toczy się zgodnie z planem”

Menedżer Landshut Devils Sławomir Kryjom udzielił wywiadu dla polskizuzel.pl, w trakcie rozmowy opowiedział o przygotowaniach do sezonu, wzmocnieniach drużyny oraz przewidywaniach na sezon 2023 w 1 lidze.

Znamy plan sparingowy PSŻ Poznań przed startem sezonu 2023!

W sezonie 2022 beniaminek Landshut Devils zajęli 6 miejsce w rozgrywkach 1 ligi. Awansowali do fazy play-off gdzie w ćwierćfinale ulegli późniejszemu zwycięzcy Wilkom Krosno. Menedżer Sławomir Kryjom twierdzi, że celem minimum na najbliższy sezon jest utrzymanie, a sukcesem będzie wyższe miejsce niż w ubiegłym roku, żeby zrealizować cele ważne jest by się solidnie przygotować do sezonu, o czym sam opowiedział.

– W naszym zespole wszystko toczy się zgodnie z planem. Zawodnicy trenują indywidualnie. Nie planujemy żadnego zgrupowania na torze, aczkolwiek część żużlowców na początku marca na pewno wybierze kierunki południowe. Będą szukać sobie pierwszych treningów sami, bo mają różne preferencje. Jeden chce jechać do Gorican, drugi do Lonigo, a trzeci do Krsko. Całym zespołem spotkamy się 16 marca w Landshut. Wtedy odbędą się trzy treningi i spotkanie organizacyjne. – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Sławomir Kryjom

Kryjom dodał, że pomimo nadwyżki zawodników w drużynie z Grudziądza nie będzie żadnych wzmocnień przed rozpoczęciem sezonu, jednak w trakcie jak się pojawią jakieś problemy to może zdecydują się na zatrudnienie któregoś z dostępnych zawodników. Menedżer Landshut wypowiedział się również o przewidywaniach na najbliższy sezon, kto według niego będzie walczył o awans do PGE Ekstraligi.

– Moim zdaniem nie dwa, ale trzy kluby mają bardzo podobne szanse na awans. Do Falubazu i Polonii dodałbym jeszcze zespół z Ostrowa. Arged Malesa przegrała wprawdzie 14 spotkań w PGE Ekstralidze, ale część tej ekipy zdobyła bardzo cenne doświadczenie. Będą mieli bardzo mocnych juniorów, a tacy żużlowcy jak Oliver Berntzon, Tobiasz Musielak czy Grzegorz Walasek to połączenie klasy i doświadczenia. Punktowanie w pierwszej lidze nie będzie dla nich problemem. Uważam, że sezon 2023 może się rozstrzygnąć podobnie jak poprzedni, ale coś czuję, że awansuje ktoś z tej trójki. – zakończył rozmowę dla polskizuzel.pl Sławomir Kryjom

fot. Patrycja Sobczak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×