Żużel - Best Speedway Tv

Sławomir Knop: ,,Za pięć lat inne kluby będą się biły o tych moich dzieciaków" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Sławomir Knop

Sławomir Knop: ,,Za pięć lat inne kluby będą się biły o tych moich dzieciaków”

Sławomir Knop: ,,Za pięć lat inne kluby będą się biły o tych moich dzieciaków”

Ekipa z Rawicza sezon 2022 zakończyła na półfinałach, gdzie uległa w dwumeczu ekipie z Poznania. Przed sezonem działacze i kibice „Niedźwiadków” liczyli na to, że uda się poprawić wynik z poprzedniego sezonu i wjechać do wielkiego finału. To ostatecznie jednak się nie udało i po sezonie ekipa z Rawicza przeszła prawdziwą rewolucję.

Start w sezonie 2022 był pierwszym samodzielnie odjechanym zaraz po ogłoszeniu zakończenia bliskiej współpracy z ekstraligową Fogo Unią Leszno. Została zbudowana bardzo szeroka kadra, która także jakościowo miała przynieść ze sobą dobre wynik w sezonie 2022, co ostatecznie jednak się nie udało. W okienku transferowym działacze klubu z Rawicza postanowili całkowicie przebudować skład „Niedźwiadków”.

Klub z Rawicza postanowił przedłużyć kontrakty z trzonem drużyny z minionego roku. W klubu zostali zatem Ryan Douglas, Damian Dróżdż, Damian Baliński a także Steven Goret oraz młodzieżowcy Błażej Wypior, Franciszek Majewski i Kacper Klimek. Nowymi twarzami w Rawiczu są natomiast Hans Andersen, Drew Kemp, Jye Etheridge, Hubert Gąsior, Nikodem Bardoch oraz Scott Nicholls.

Kiedy mijanki w Gorzowie?

O tym, jak będzie wyglądał Kolejarz w sezonie 2023, w rozmowie z polskizuzel.pl opowiedział Sławomir Knop, właściciel klubu.

Myślę, że rok temu za dużo gadałem o naszych ambicjach, a finalnie nic z tego nie wyszło. Jeszcze sąsiad zza płota mi uciekł. Dlatego postanowiłem sobie, że teraz nic nie będę mówił. A jak się w trakcie sezonu wszystko dobrze będzie układać, to może wezmę Norberta Kościucha i zaatakujemy – powiedział Sławomir Knop w rozmowie z polskizuzel.pl

Sławomir Knop powiedział także, czy doświadczeni zawodnicy jak Baliński, Nicholls i Andersen mogą wpłynąć na ekipę a zwłaszcza młodszych zawodników.

Reklamy

– Oni w tamtym roku świetnie sobie radzili w lidze angielskiej. Nicholls i Andersen nie zapomnieli, jak się jeździ. U mnie dostaną wszystko. Mam dla nich gotowy sprzęt. Oni mają tylko przyjechać z plecakiem i zasuwać […] Dla mnie Damian jest ważnym zawodnikiem. Z Leszna go wyrzucili, dlatego teraz to jest nasza legenda. Dodam, że syn Darka jeździ w naszej akademii – powiedział Sławomir Knop w rozmowie z polskizuzel.pl.

GKŻ Wybrzeże ogłosił nabór do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej

Właściciel klubu opowiedział także o akademii, która prężnie rozwija się w Rawiczu.

– Andersen i Nicholls mają przyjeżdżać dwa dni przed meczem i pomagać w szkoleniu. Za pięć lat inne kluby będą się biły o tych moich dzieciaków. Już teraz mamy efekty, są pierwsze licencje na pit-bike’ach, a będzie tylko lepiej – zakończył Sławomir Knop w rozmowie z polskizuzel.pl.

Fot. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×