Żużel - Best Speedway Tv

Skrzydlewski: Dla mnie najważniejsze jest zapełnienie stadionu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skrzydlewski: Dla mnie najważniejsze jest zapełnienie stadionu

Skrzydlewski

Skrzydlewski: Dla mnie najważniejsze jest zapełnienie stadionu

Witold Skrzydlewski udzielił krótkiego wywiadu oficjalnemu serwisowi polskich lig żużlowych – polskizuzel.pl. Honorowy prezes łódzkiego Orła odpowiedział na najbardziej nurtujące kibiców pytania przed startem sezonu 2023.

Praca w PKS Polonii Piła wre

Główny sponsor łódzkiego klubu żużlowego wypowiedział się m.in. na temat rywalizacji w rozgrywkach pierwszoligowych. Witold Skrzydlewski uważa, że na zapleczu PGE Ekstraligi w sezonie 2023 będzie się działo naprawdę sporo:

“Liga będzie wyjątkowo atrakcyjna dla kibiców, bo wiele klubów nastawiło się na awans i postawiło wszystko, co jest możliwe, żeby ten cel zrealizować. Uważam, że w tym gronie jest większość zespołów pierwszej ligi. Może dwie ekipy chcą spokojnie przejechać rozgrywki”.

Sam Orzeł ma za cel postawiony “jedynie” awans do fazy play-off. O awansie do najlepszej żużlowej ligi świata w Łodzi na razie nikt głośno nie mówi. Sam honorowy prezes obrał sobie za cel zupełnie inną rzecz:

“My możemy awansować, ale nie musimy. Dla mnie najważniejsze jest zapełnienie stadionu. Dopóki tego nie zrobimy, to myślenia o PGE Ekstralidze nie ma sensu. Można powiedzieć, że to nasz główny cel na sezon 2023″.

Przed nowym sezonem sporo w kontekście łódzkiego Orła mówi się rzecz jasna o współpracy na linii Witold Skrzydlewski – Marek Cieślak. Prezes klubu nie zakłada najmniejszych problemów, a duet z Markiem Cieślakiem porównuje do… strażaków:

Reklamy

“Nadajemy na tych samych, emeryckich falach, bo wiekowo jesteśmy zbliżeni. Mamy do siebie dużo zaufania. Wszyscy mówią, że prędzej czy później się pokłócimy, bo nie da się pogodzić ognia z wodą. Ja się z tym nie zgadzam. Moim zdaniem jesteśmy w tej samej jednostce strażackiej. Będziemy razem gasić, a nie podpalać”.

Orzeł Łódź rozpocznie sezon w sobotę, 8 kwietnia o godzinie 16:30 meczem wyjazdowym z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwszy sprawdzian na własnym obiekcie drużynę Marka Cieślaka czeka z kolei tydzień później przeciwko ekipie Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Fot. Orzeł Łódź

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×