Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Praca w PKS Polonii Piła wre!

Polonii Piła
fot. Polonia Piła/facebook.com

Autor: Dawid Ociepa

Praca w PKS Polonii Piła wre!

Do niedawna nie byliśmy pewni, czy w ogóle pilski klub wystartuje w 2. Lidze Żużlowej w 2023 roku. PKS Polonii Piła jednak udało się uzyskać licencję na starty, więc nadszedł czas na następne kroki. W tym najważniejszy – dopięcie budżetu na ten rok.

Mateusz Cierniak, czyli młode pokolenie i żużel

Wykonujemy obecnie wiele pracy na różnych niwach, głównie w sferze finansowej i organizacyjnej. Wysiłki skupiamy m.in. na pozyskiwaniu środków pieniężnych. Szukamy firm, które pomogą nam w finansowaniu ligowych występów. Planowany budżet naszego klubu na najbliższy sezon to 3 – 3,5 mln złotych. – poinformował na łamach portalu pila.naszemiasto.pl prezes zasłużonego klubu – Dariusz Pućka.

Ostatnimi czasy Polonia dzielnie stawia czoła kolejnym wyzwaniom. Klub z Piły poszedł śladami innych ośrodków i założył własną akademię żużlową – Polonia Pila Speedway Academy. Ponadto zakontraktował trenera przygotowania fizycznego Szymona Bochatkiewicza.

Drużynowy Mistrz Polski z roku 1999 do ligowego ścigania powrócił w poprzednim roku. W ubiegłym sezonie był tylko tłem dla rywali, ponieważ do ligowej tabeli zapisał tylko trzy punkty – po wygranej z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz i remisie z Optibet Lokomotivem Daugavpils.

Fot. Polonia Piła/facebook.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *