Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Znamy składy na Mecz Narodów w Łodzi. Jest gwiazda z Grand Prix

Mecz Narodów w Łodzi
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Znamy składy na Mecz Narodów w Łodzi. Jest gwiazda z Grand Prix

Mecz Narodów to już tradycyjny turniej na łódzkim stadionie żużlowym, mający na celu promocję „czarnego sportu” w mieście centralnej Polski, a także upamiętnienia Heleny Skrzydlewskiej. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę. Znamy już żużlowców, którzy tego dnia pościgają się w Łodzi

Bilety sprzedajemy po 5 zł, gdy były po 1 zł, wielu ludzi kupowało wiele wejściówek, a później chowali do szuflady, a inni nie mogli kupić biletów. Mam nadzieję, że nasz stadion znów się zapełni tak, jak na Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Mielibyśmy lepsze humory, gdyby nasza drużyna w Metlkas 2 Ekstralidze nie miała zero zdobyczy punktowych. Zobaczymy, co będzie dalej — mówi Witold Skrzydlewski, czytamy w Dzienniku Łódzkim.

– Drużynę Polaków poprowadzi trener Maciej Jąder. W jej składzie są: Oskar Polis, Tomasz Gapiński, Daniel Kaczmarek, Adrian Gała. Drużynę Kangurów poprowadzi dobrze znany wszystkim trener Lech Kędziora. Skład: Josh Pickering, Keynan Rew, Adam Ellis, gościnnie wystąpi Dominik Kubera. Drużynę Europejczyków poprowadzi Hans Andersen, żużlowiec, który bronił barw Orła. W jego zespole pojadą: Benjamin Basso, Oliver Berntzon, Matic Ivacić, Drew Kemp. Drużyna Wojowników pojedzie pod wodzą znanego w Łodzi trenera Janusza Ślączki. Barw tej drużyny bronić będą: Luke Becker, Hubert Łęgowik, Peter Kildemand, Mathias Pollestad — przekazał z kolei wiceprezes Orła, Marcin Ulacha.

Miejscowi fani będą mogli więc za symboliczną opłatą zobaczyć w akcji zawodników Orła, ale także kilka ciekawych nazwisk z innych drużyn. Bez dwóch zdań gwiazdą imprezy będzie Dominik Kubera, który dzień wcześniej powalczy o jak najlepszy rezultat podczas turnieju Speedway Grand Prix w Warszawie.

Składy wyglądają więc następująco:

Drużyna Polaków:

Oskar Polis

Tomasz Gapiński

Daniel Kaczmarek

Adrian Gała

Drużyna Kangurów:

Josh Pickering

Keynan Rew

Adam Ellis

Dominik Kubera

Drużyna Europejczyków:

Benjamin Basso

Oliver Berntzon

Matic Ivacic

Drew Kemp

Drużyna Wojowników:

Luke Becker

Hubert Łęgowik

Peter Kildemand

Mathias Pollestad

Orzeł
Fot. Edyta Wojdeł
Mecz Narodów
Fot. Orzeł Łódź

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *