Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Rune Holta w zupełnie nowej roli. Sensacyjne informacje!

Rune Holta
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Rune Holta w zupełnie nowej roli. Sensacyjne informacje!

Kolejne bardzo znane nazwisko w świecie żużla zajmie się prowadzeniem reprezentacji narodowej. Od zeszłego roku reprezentację Danii trenuje Nicki Pedersen, a teraz podobną rolę będzie w kadrze narodowej Norwegii pełnił Rune Holta.

Norweg z polskim paszportem nie podpisał przed tym sezonem żadnego kontraktu w lidze polskiej. Wielu kibiców zastanawiało się, czy oznacza to, że 50-latek postanowił zakończyć żużlową karierę. Póki co nie znamy odpowiedzi na to pytanie, jednak nowa praca, której podjął się doświadczony żużlowiec, może budzić spore wątpliwości w kontekście jego dalszej przygody z czynną jazdą na żużlu.

Rune Holta będzie w sezonie 2024 prowadził kadrę Norwegii do spółki z Kennethem Klipperem Smithem. Swój debiut w nowej roli zaliczy jeszcze w marcu, a dokładniej trzydziestego dnia bieżącego miesiąca podczas Finału A Drużynowych Mistrzostw Europy w Pardubicach. Norwegowie o awans powalczą z Duńczykami, Czechami oraz Słoweńcami.

W kadrze znaleźli się: Truls Kamhaug, Glenn Moi, Lasse Fredriksen oraz gwiazda i nadzieja norweskiego żużla: Mathias Pollestad.

RUNE HOLTA
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
1995 Rune Holta Lars Gunnestad World Team Cup at Pocking fot Mike Patrick
Rune Holta w zupełnie nowej roli. Sensacyjne informacje! 3

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *