Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz uzależniona od głosów kibiców

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz uzależniona od głosów kibiców

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz uzależniona od głosów kibiców 3

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz uzależniona od głosów kibiców

W październiku ubiegłego roku, informowaliśmy tutaj o planowanym kolejnym etapie modernizacji stadionu Polonii Bydgoszcz, który obejmować miał przebudowę trybuny południowej. Wyłoniony został nawet wykonawca tego zadania, a jednym z elementów było przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Lokalizacja sektora A na pierwszym łuku pozwolić miała na połączenie trybuny głównej z nowo przebudowaną trybuną wschodnią. W planach było także, między innymi otwarcie muzeum Polonii pod trybuną południową. Kolejność realizacji inwestycji uzależniona jednak była od sytuacji finansowej miasta oraz możliwości dofinansowania projektu.

Mniejsze dochody miasta, spowodowane decyzjami rządowymi oraz sytuacją epidemiczną w kraju spowodowały, że kolejność inwestycji finansowanych z miejskiej kasy określać będą bydgoszczanie.

W związku z tym wczoraj, tj. 22 marca rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące kolejności realizacji miejskich inwestycji. Potrwają dwa miesiące, a każdy z mieszkańców może wybrać trzy z 15 przedstawionych propozycji.

Jeszcze w 2018 roku zakładaliśmy, że w najbliższych latach Miasto Bydgoszcz jest w stanie zrealizować wszystkie zadania, które znajdują się na przedstawionej Państwu liście. Przez zmiany w prawie krajowym oraz pandemię możliwości finansowe miasta zmniejszyły się w bardzo dużej skali. W 2020r. na inwestycje miało miejskich pieniędzy było o ponad 80 milionów zł mniej niż w 2019r. Z tego powodu chcemy wspólnie z Państwem wybrać kolejność realizacji inwestycji. każdy z Państwa może wybrać 3 inwestycje, które uzna za priorytetowe – uzasadnia wprowadzenie konsultacji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski,

Na liście znalazły się takie inwestycje jak: rozbudowa trasy W-Z, odnowienie bulwarów nad Brdą i Kanałem Bydgoskim, powstanie miejskich kąpielisk czy zwiększenie wydatków na budowę infrastruktury rowerowej .

Kibiców żużla najbardziej interesuje jednak inny projekt, który znalazł się w zestawieniu, a mianowicie rozbudowa stadionu Polonii.

W tej sytuacji tylko od głosów kibiców Polonii Bydgoszcz zależy, czy modernizacja stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie kontynuowana, czy zostanie odłożona na bliżej nieokreślony termin. Bydgoszczanie mają czas na podjęcie decyzji do 21 maja.

Źródło um.bydgoszcz.pl

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz uzależniona od głosów kibiców 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×