Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ROW z zaliczką po pierwszym meczu. Świetni Kurtz i Wojdyło [RELACJA]

Wojdyło
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Bartosz Glapiak

ROW z zaliczką po pierwszym meczu. Świetni Kurtz i Wojdyło [RELACJA]

Emocjonujące spotkanie w Rybniku, jednak końcówka zdecydowanie należała do gospodarzy. Miejscowy ROW pokonał w pierwszej odsłonie dwumeczu półfinałowego Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Niedzielna rywalizacja zakończyła się wynikiem 49:41. Kapitalne zawody odjechali Brady Kurtz oraz Patryk Wojdyło.

Będziemy świadkami niespodzianki we Wrocławiu? Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ]

Już w pierwszym biegu oglądaliśmy walkę do ostatnich centymetrów toru. Rybniczanie zwyciężyli podwójnie za sprawą pary Patryk Wojdyło – Matej Zagar. Słoweniec budował prędkość i na linii mety minął Kennetha Bjerre. Po starcie do wyścigu młodzieżowego doszło do fatalnie wyglądającego upadku. Kacper Tkocz i Olivier Buszkiewicz szczepili się motocyklami przy wejściu w pierwszy łuk. Zawodnika miejscowych postawiło, przez co z dużym impetem uderzeni zostali młodzieżowcy Abramczyk Polonii. Na szczęście wszyscy juniorzy wstali o własnych siłach i pojechali w powtórce.

W niej kapitalnie pierwsze okrążenie rozegrali goście, którzy wyszli na prowadzenie. Bartosz Nowak przekroczył linię mety jako pierwszy, czym zagwarantował sobie pierwsze punkty ligowe w karierze. Trzecia odsłona padła łupem Andreasa Lyagera. Duńczyk wygrał walkę z Patrykiem Wojdyło po starcie. Jan Kvech zanotował upadek, przez co punkt za darmo otrzymał David Bellego. Po pierwszej serii startów Abramczyk Polonia Bydgoszcz prowadziła 14:10. W czwartym biegu Olivier Buszkiewicz wyprzedził na ostatniej prostej Kamila Winklera.

Po przerwie ROW Rybnik wziął się za odrabianie strat. Patryk Wojdyło zapisał na swoim koncie drugą „trójkę”. W wyścigu szóstym bydgoszczanie jechali po wynik 5:1, jednak tuż przed linią mety Jan Kvech rozdzielił zawodników przyjezdnych. Chwilę później podopieczni Antoniego Skupienia zmniejszyli stratę do dwóch punktów. Rybnicki owal umożliwiał walkę na dystansie. Przykładem tego była ósma odsłona dnia, kiedy Jan Kvech był bliski minięcia obu żużlowców Gryfów.

Gospodarze w trzeciej serii doprowadzili do remisu, Matej Zagar i Brady Kurtz pewnie pokonali Kennetha Bjerre oraz Davida Bellego. Drużyna od razu poszła za ciosem i wyszła na dwupunktowe prowadzenie. W biegu dwunastym na pierwszym łuku z nawierzchnią toru zapoznali się Bartosz Nowak oraz Patryk Wojdyło. W powtórce jednak lider rybniczan w tym meczu nie miał problemu ze zwycięstwem. Ważny punkt do mety przywiózł Kacper Tkocz. Przed biegami nominowanymi ROW wyprowadził bardzo ważny i istotny cios. Brady Kurtz z Janem Kvechem wygrali 5:1, przez co powiększyli przewagę swojej drużyny do ośmiu punktów.

Czech w wyścigu czternastym „zarobił” żółtą kartkę za podcięcie Mateusza Szczepaniaka na ostatnim łuku. Wygrał jednak Matej Zagar, który przypieczętował zwycięstwo ROW-u w tym meczu.

ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – 41 pkt.

T

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Kenneth Bjerre11103
2David Bellego13026
3Szymon Szlauderbach02103
4Mateusz Szczepaniak30331212
5Andreas Lyager322121+111+!
6Olivier Buszkiewicz2+1103+1
7Bartosz Nowak3003
8Benjamin BassoNS

ROW RYBNIK – 49 pkt.

F

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Matej Zagar2+11131+1311+2
10Brady Kurtz232+123315+1
11Patryk Wojdyło32333014
12Patrick HansenZZ
13Lech ChlebowskiNS
14Kamil Winkler0000
15Kacper Tkocz1012
16Jan KvechU2212+1W7+1

fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *