Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Nicki Pedersen przed GP Warszawy: Jesteśmy gotowi do walki o podium

Żużel
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Jakub Bielak

Nicki Pedersen przed GP Warszawy: Jesteśmy gotowi do walki o podium

Nicki Pedersen w tym sezonie po raz pierwszy łączy obowiązki zawodnika z posadą selekcjonera reprezentacji Danii. Na stronie duńskiej federacji motocyklowej ukazała się krótka rozmowa z 46-latkiem przed GP Warszawy.

Na mecz ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław kibice wejdą za 25 złotych!

Zawodnik GKM Grudziądz wrócił do pierwszego turnieju GP w Gorican. Tam jego podopieczni nie pokazali się z najlepszej strony. Jedynie Mikkel Michelsen dotarł do półfinałów. W nim jednak zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa przyjechał do mety na ostatniej pozycji. Anders Thomsen i Leon Madsen zawiedli na całej linii, plasując się na dwunastym i trzynastym miejscu.

-Na bieżąco prowadzę rozmowy ze wszystkimi moimi podopiecznymi na temat tego, co działa dobrze, a gdzie można wprowadzić ulepszenia. W pierwszych zawodach dobrze pokazał się Mikkel (Michelsen dop.red.). Dotarł do półfinału, a tam już, zwłaszcza przy trudnych warunkach na torze, decydują detale. Musimy popracować nad kilkoma małymi rzeczami, ale to właśnie te małe rzeczy mogą mieć wpływ na końcowy rezultat. – skomentował wyniki 1. rundy cyklu Nicki Pedersen.

Przed GP na Stadionie Narodowym 46-latek zachowuje spokój. Uważa, że jego rodacy powalczą o najwyższe lokaty.

W Polsce z reguły dobrze przygotowują nawierzchnię, więc spodziewamy się dobrego toru. Wszyscy moi zawodnicy są w 100% gotowi i oczekują dobrego ścigania. Ich celem jest oczywiście dotarcie do półfinałów. Jesteśmy gotowi do walki o miejsca na podium.

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *