Przejdź do treści
Artykuły

Rosyjskie podium IME w Ice Speedwayu

Rosyjskie podium IME w Ice Speedwayu

Autor: Aleksandra Bronisz

Rosyjskie podium IME w Ice Speedwayu

W niedzielę, 13 grudnia mogliśmy obejrzeć lodowe ściganie w Tomaszowie Mazowieckim. Indywidualne Mistrzostwa Europy w Ice Speedwayu zdecydowanie należały do Rosjan, którzy zajęli całe podium.

Najlepszy okazał się Dmitrij Soliannikow, na drugim miejscu uplasował się Konstantin Kolenkin, a stawkę zamknął Nikita Tołoknow. Poza podium znalazł się Stefan Svensson. 62-letni szwedzki weteran wykazał się ogromną wolą walki i udowodnił, że wiek nie ma znaczenia.
W ściganiu zabrakło Szweda- Martina Haarahiltunena, którego śmiało można nazwać największym pechowcem tych zawodów, ponieważ podczas sobotniego treningu zaliczył upadek, w skutek którego złamał rękę. Jego miejsce w stawce zajął jego mechanik Ove Ledstrom i ostatecznie zajął 5 miejsce.
Nie sposób nie wspomnieć o jedynym reprezentancie naszego kraju, którym był Michał Knapp. Bratanek znanego żużlowca Grzegorza Knappa, którego to właśnie wujek zaraził smykałką do tego sportu, finalnie uplasował się na trzynastym miejscu. Był to jego pierwszy występ od sezonu 2017/18.

Dla sympatyków żużla było to z pewnością coś innego. Ryk motocykli podobny, jednak nawierzchnia, którą był lód, styl jazdy zawodników i łącznie około 270 kolców w kołach to główne różnice pomiędzy klasycznym żużlem, a Ice Speedwayem. Na kolejną odsłonę lodowego ścigania nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Mianowicie kolejna edycja Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu ma się odbyć już 13 marca 2021 również na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Fot. źródło: speedwayevents

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *