Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Robert Chmiel: „Dam z siebie wszystko by móc jeździć w każdym meczu.”

Robert Chmiel

Autor: Dawid Procajło

Robert Chmiel: „Dam z siebie wszystko by móc jeździć w każdym meczu.”

Wychowanek ROW Rybnik pokazał szczególnie w czasie kariery juniorskiej, że stać go na ponadprzeciętne rezultaty, przejście na seniora do tej pory nie było dla niego łatwe, czy ten sezon będzie dla niego przełomowy?

Robert Chmiel to jeden z dwóch zawodników SpecHouse PSŻ Poznań, który przedłużył kontrakt na nadchodzące rozgrywki. Obecna drużyna jest jednak zdecydowanie silniejsza niż wcześniej a jej cele również poszły mocno w górę.

241056520 3691614234274892 4969532864867357065 n
fot. Sandra Rezjner


Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Jesteś po swoim drugim treningu przed tym sezonem a po pierwszym w Poznaniu. Jak twoje wrażenia z dotychczasowych jazd?
Robert Chmiel (SpecHouse PSŻ Poznań): Jestem zadowolony i uśmiechnięty. Cieszę się, że w końcu mogliśmy wyjechać na tor myślę, że jest to coś czego brakuje w zimie. Dzisiaj myślę, że wszyscy nie tylko ja ale i inni zawodnicy, też wreszcie zaspokoili swoje potrzeby i ja dzięki temu jestem pełny energii.

SpecHouse PSŻ Poznań zbudował na nadchodzący sezon mocną i szeroką kadrę, powiedz jak się zapatrujesz na rywalizację o miejsce w pierwszym składzie wśród polskich seniorów?
Mamy szeroką kadrę i będzie na pewno ciasno bo mamy z kogo wybierać i uważam, że od pierwszych sparingów trzeba będzie pokazać na co nas stać i myślę, że tutaj nie ma co ukrywać, kto nie pojedzie dobrze to nie pojedzie w meczu. Każdy wie o co jedzie i wszyscy wiedzą o co chodzi, nie ma tu nic do ukrycia, ja na pewno dam z siebie wszystko by móc jeździć w każdym meczu.

Jak widzisz swoje szanse po zmianach sprzętowych jakich dokonałeś przed startem obecnego sezonu?
Na pewno są większe inwestycje poczęte niż przed zeszłym sezonem, uważam, że jestem dobrze przygotowany, wszystko wyjdzie podczas sparingów. Teraz wszyscy możemy mówić sobie, że jesteśmy szybsi ale nie na tym to polega. Wiadomo przyjdzie rywal i pojedziemy w czwórkę z pod taśmy i wtedy troszeczkę inaczej to wszystko wygląda, jednak jestem dobrej myśli i tak jak mówiłem dam z siebie wszystko żeby jechać w każdym meczu.

Czy po dwóch pierwszych sesjach treningowych widzisz już jakieś różnice w swojej jeździe względem poprzedniego roku czy ciężko Ci jest w tej chwili to ocenić?
To trudno jest teraz tak odczytać, tak jak mówiłem sparingi wszystko pokażą w którym miejscu jesteśmy i nie będę tutaj mówił od razu, że wyjadę w pierwszym meczu i zrobię piętnaście punktów bo nie na tym to polega. Trzeba dać z siebie wszystko nie tworząc niepotrzebnej presji, moim zadaniem jest przełożyć podejście z treningów na zawody, wtedy na pewno będzie dobry wynik a moje rezultaty automatycznie podskoczą do góry.

Powodzenia w sezonie i dziękuję Ci za rozmowę.
Również dziękuję, pozdrawiam.

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×