Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Reprezentant Polski zapowiada walkę po wypadnięciu z cyklu Grand Prix

Reprezentant Polski
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Reprezentant Polski zapowiada walkę po wypadnięciu z cyklu Grand Prix

Sezon żużlowy dla Patryka Dudka już się zakończył. Nie może on z pewnoscią zaliczyć go do udanych, w cyklu Grand Prix był daleko od czołowej szóstki, a w PGE Ekstralidze nie prezentował się tak dobrze, jakby sam on od siebie oczekiwał. Również z tego powodu ominęła go stała dzika karta na następny rok w SGP. Nie składa on jednak broni i zapowiada walkę o powrót.

We wtorkowe popołudnie poznaliśmy całą stawkę przyszłorocznego Speedway Grand Prix. W niej zabrakło naszych reprezentantów Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Po ogłoszeniu włodarzy cyklu w swoich mediach społecznościowych wychowanek Falubazu Zielona Góra zabrał głos. Podziękował on wszystkim kibicom za wsparcie, jakim go darzyli.

Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za ogromne wsparcie w tym sezonie i w każdej rundzie FIM Speedway Grand Prix. Dajecie mi ogromną siłę i cieszę się, że jesteście ze mną na dobre i na złe! – napisał Patryk Dudek.

Teraz przed 31-latkiem stoi wyzwanie powrotu do elitarnego grona. Będzie on musiał przejść przez sito eliminacyjne zakończone Grand Prix Challenge lub liczyć na łaskawość włodarzy cyklu i otrzymanie stałej dzikiej karty na sezon 2025. Patryk najprawdopodobniej wybierze tę pierwszą opcję, gdyż będzie miał tak naprawdę wszystko w swoich rękach. Już teraz zapowiada on walkę o jak najszybszy powrót do walki o mistrzostwo świata.

W przyszłym sezonie niestety nie będę miał przyjemności ścigać się w SGP, ale plan jest taki aby jak najszybciej tam powrócić. Do zobaczenia! – zakończył.

Patryk Dudek pewnie będzie chciał jak najszybicej zapomnieć o swoim sezonie. Może on jednak wyciągnąć wnioski, które pomogą mu w osiągnięciu lepszej dyspozycji. Ta z kolei przyniosłaby awans Dudka do cyklu Grand Prix po raz kolejny. Jak będzie wyglądał przyszły sezon w wykonaniu Patryka?

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *