Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przemysław Pawlicki pożegnał się z kibicami GKM-u Grudziądz

Przemysław Pawlicki
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Sebastian Krauz

Przemysław Pawlicki pożegnał się z kibicami GKM-u Grudziądz

Przemysław Pawlicki po pięciu latach startów w ZOOleszcz GKM-ie Grudziądz, zdecydował się zmienić pracodawcę i od przyszłego sezonu będzie występować w eWinner 1 Lidze w Stelmet Falubazie Zielona Góra. Zawodnik za pośrednictwem swojego Instagrama pożegnał się z kibicami GKM-u.

Przemysław Pawlicki z klubem z Grudziądza związany był od 2018 roku, do którego przeniósł się ze Stali Gorzów. Transfer ten miał pozwolić zawodnikowi na odbudowanie formy, a klub liczył na to, że dzięki niemu uda się wreszcie sięgnąć po upragniony medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Niestety dla zawodnika, ostatnie lata to systematyczny zjazd formy, w czym niewątpliwie nie pomagały mu liczne kontuzje. W minionym sezonie osiągnął on średnią na poziomie 1,446.

Stal Gorzów otworzyła wystawę z okazji 75-lecia

Kilka dni temu, klub z Zielonej Góry poinformował o zakontraktowaniu trzech zawodników na sezon 2023. Jednym z zawodników „Myszy” został właśnie Przemysław Pawlicki. Polski żużlowiec po sezonie 2022 zdecydował się na zmianę klubu i „zejście” na niższy poziom rozgrywkowy. Mimo że Pawlicki miał oferty z innych ekstraligowych drużyn (między innymi Wilków Krosno), to ostatecznie zdecydował się na starty w Zielonej Górze. Dziś zawodnik za pośrednictwem swojego Instagrama pożegnał się z kibicami GKM-u.

Przemysław Pawlicki
Przemysław Pawlicki pożegnał się z kibicami GKM-u Grudziądz
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

– W życiu, jak i w każdej jego dziedzinie, jak w powieści, pewien rozdział trzeba zamknąć, żeby móc zacząć pisać nowy. W takim miejscu właśnie jestem, gdy mogę oficjalnie powiedzieć, że mój rozdział pisany z GKM Grudziądz dobiega końca. Spory kawał mojej sportowej kariery w Grudziądzu opiewał w wiele tych dobrych momentów, jak i również w te gorsze chwile. Temu wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje udzielające się nie tylko mi i innym zawodnikom, ale również i Wam, kibicom. Z perspektywy czasu uważam, że było to ważne, ponieważ oznaczało, że wszystkim nam zależało. Nie jestem w stanie każdemu z osobna podziękować, ale od siebie chciałbym dodać, że czuję się dumny z tego, że mogłem być częścią GKM-u – napisał Przemysław Pawlicki.

Przemysław Pawlicki to między innymi medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (złoto – 2009 i 2012, brąz – 2010), Drużynowy Mistrz Europy Juniorów (2009 i 2010), brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2011), dwukrotny Indywidualny Wicemistrz Polski (2011 i 2017), medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty – 2015 i 2016, srebrny – 2008 i 2014).

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *