Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Przemysław Pawlicki o zmianie klubu na sezon 2023 – „Najtrudniejsza była dla mnie decyzja o podpisaniu kontraktu w pierwszej lidze.”

Przemysław Pawlicki

Autor: Edyta Wojdeł

Przemysław Pawlicki o zmianie klubu na sezon 2023 – „Najtrudniejsza była dla mnie decyzja o podpisaniu kontraktu w pierwszej lidze.”

Przemysław Pawlicki to żużlowiec, który prawie całą swoją karierę spędził reprezentując ekstraligowe kluby. Ostatnie pięć sezonów jeździł w barwach ZOOLeszcz GKMu Grudziądza. Teraz dla ekstraligowca przyszedł czas na zmiany i pora na odbudowanie sił.

Starszy z braci Pawlickich niejednokrotnie reprezentował nasz kraj zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych. W Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów przyczynił się do zdobycia złotego medalu. Indywidualnie na tym samym poziomie stanął na trzecim miejscu podium. Miał także swój udział w wywalczeniu drugiego wicemistrzostwa w Drużynowym Pucharze Świata.

Na swoim koncie Przemysław Pawlicki posiada takie tytuły jak Srebrny Kask oraz trzy Złote Kaski. Dwukrotnie triumfował jako Wicemistrz Polski. Reprezentował również nasz kraj jako stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix. W zakończonym sezonie uplasował się na 29 pozycji w klasyfikacji PGE Ekstraligi ze średnią 1,590. Na 78 startów zdobył ogółem 111 punktów, a 16 razy przekraczał linię mety jako pierwszy.

Jak podkreślał dla oficjalnych mediów Stelmetu Falubazu Zielonej Góry, najtrudniejszą była dla niego decyzja o zejściu na poziom pierwszej ligi rozgrywkowej. Jednakże wybór biało-zielono-żółtych barw na kolejny sezon rozwiał wszelkie niepewności doświadczonego zawodnika. Przemek zaznaczył również, że ma zamiar wspierać drużynę w osiągnięciu postawionych przed nią celów.

Dla Przemysława Pawlickiego istotnym elementem jest również, to, że poza torem ma dobre kontakty z innymi żużlowcami, z którymi przyjdzie mu współpracować w sezonie 2023. W klubie ma bowiem kolegów, z którymi miał okazję startować w innych europejskich ligach. Ostatnim znaczącym dla Pawlickiego elementem jest obecnie koncentracja na odpowiednim przygotowaniu do sezonu i osiąganie sukcesów w jego trakcie.

Według byłego już trenera Przemysława Pawlickiego, Janusza Ślączki, zakontraktowanie go przez zielonogórski zespół było bardzo dobrym posunięciem. W jego opinii Przemek to zawodnik który jeździ ostro, rzadko zamyka gaz i raczej nie odpuszcza. W tym wszystkim jest również bardzo waleczny. Zielonogórskim fanom czarnego sportu zatem pozostaje mieć nadzieje, że te słowa rekomendacji będą miały odwzorowanie na torze w kolejnym sezonie.

Również prezes Falubazu, Wojciech Domagała, jest usatysfakcjonowany poczynionym transferem. W jego opinii Przemysław Pawlicki jest wielkim żużlowym talentem i technikiem jazdy na motocyklu żużlowym. Prezes Domagała wierzy w to, że zielonogórski klub pomoże wrócić starszemu Pawlickiemu do wyników jakie osiągał kiedyś.

Nie ulega wątpliwości, że Przemysława Pawlickiego oraz Stelmet Falubaz Zieloną Górę łączy jeden bardzo istotny cel. Zarówno zawodnik, jak i klub pragną jak najszybszego powrotu na ekstraligowe tory i do ścigania na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

O tym, czy Falubaz faktycznie będzie w stanie pomóc Przemysławowi Pawlickiemu w odbudowaniu swojej siły sprzed kilku sezonów przekonamy się podczas ligowych rozgrywek wiosną. Do tego czasu zielonogórzanie muszą przeprowadzić jednak renowację stadionu, otrzymać licencję i oczywiście przygotować świeże poletko do treningów swojej drużyny. Dopiero kolejnym krokiem stanie się walka o powrót do PGE Ekstraligi.

fot. Przemo Pawlicki #59 – Facebook

ŻUŻLOWY MAGAZYN ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *