Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Prosty plan receptą na sukces Ratajczaka? „W mojej głowie była tylko ścieżka przy krawężniku”

Ratajczak
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Prosty plan receptą na sukces Ratajczaka? „W mojej głowie była tylko ścieżka przy krawężniku”

Damian Ratajczak został srebrnym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw świata na żużlu rozgrywanych w ramach cyklu Speedway Grand Prix 2. Junior Fogo Unii Leszno udzielił stacji Eurosport wywiadu na gorąco, tuż po zawodach.

Młody zawodnik wywalczył srebrny medal w cyklu dzięki zwycięstwu w sobotnim turnieju w duńskim Vojens. Musiał więc zmierzyć się z wywiadem w języku angielskim. 18-latek mówił w prostych słowach, aczkolwiek był też z pewnością w bardzo silnych emocjach.

Nie wiem, co powiedzieć. To szalona noc dla mnie. Na treningu tor był bardzo trudny. Na zawodach był bardzo śliski. Nie wygrywałem dzisiaj startów, ale wygrałem zawody, więc bardzo się cieszę. – powiedział przed kamerą.

Zapytany o poziom stresu przed finałowym biegiem, w którym ważyły się losy jego medalu, Ratajczak powiedział krótko:

W mojej głowie była tylko ścieżka przy krawężniku i tyle.

Na koniec wychowanek leszczyńskiej Unii mógł przemówić już w ojczystym języku. Przeznaczył ten czas oczywiście na podziękowania dla kibiców, sponsorów oraz swoich najbliższych.

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, mojemu teamowi, mojemu klubowi Unii Leszno i moim sponsorom. Przede wszystkim moim rodzicom, bo bez nich by mnie tu nie było.

Cykl SGP 2 zakończył się triumfem Mateusza Cierniaka. Całe podium było biało-czerwone, ponieważ na trzecim jego stopniu stanął Bartłomiej Kowalski.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *