Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA

Prezes GKM-u ostro o zmianach w składzie: Zawalił nam dwa mecze

GKM Grudziądz
Fot. GKM Grudziądz

Autor: Jakub Bielak

Prezes GKM-u ostro o zmianach w składzie: Zawalił nam dwa mecze

Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz w mocnych słowach wypowiedział się na temat decyzji dotyczących składu swojego klubu w Magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+. Oberwało się przede wszystkim Norbertowi Krakowiakowi. Prezes Murawski przyznał, że nie żałuje decyzji o pożegnaniu młodego zawodnika.

Janusz Kołodziej po zakończonym spotkaniu z Platinum Motorem Lublin – “Nie mogę być z niczego zadowolony”

Prezes GKM-u opowiedział o kulisach i powodach wypożyczenia Norberta Krakowiaka do poznańskiego PSŻ. Marcin Murawski podkreśla, że nie żałuje podjętej decyzji.

„Decyzję o wypożyczeniu Norberta Krakowiaka podjąłem ja po konsultacji z trenerem Januszem Ślączka. Która drużyna ma rezerwowego na pozycji U24? Od razu powiem, że Gleb nie ma gwarancji startów. Musieliśmy postawić na sztywny skład. Krakowiak zawalił nam dwa mecze: w Gorzowie oraz u siebie w ważnym spotkaniu z Unią Leszno razem z Maxem Fricke’em. Po tym meczu zapadła decyzja. Norbert startuje w I lidze i zdobywa punkty, jednak nie zapominajmy, że między ligami jest duża różnica. Pokazał to w zeszłym roku klub z Ostrowa. Absolutnie nie zgadzam się z tezą, że strzeliliśmy sobie w stopę. W meczach, w których Norbert zdobywał 2 punkty, Gleb zdobywał 8”

Prezes GKM-u przyznał, że sytuacja jego zespołu nieco się skompikowała. Pierwotny plan zakładał bowiem pozostawienie w zespole pięciu najlepszych seniorów. Niestety dla grudziądzan coraz więcej problemów ma Nicki Pedersen, a formę z początku sezonu stracił również Gleb Czugunow.

„Plan był taki, żebyśmy po dwóch meczach wypożyczyli dwóch zawodników. Chcieliśmy zostawić pięciu najlepszych seniorów. Niestety pojawiły się problemy z Nickim i od dwóch spotkań z Glebem. Nie jest dobrze. Mamy problem z tymi zawodnikami. Skupiamy się na tych dwóch pozycjach w składzie, bo pozostała trójka doszła już do ładu ze swoją formą. Musimy zweryfikować wcześniejsze założenia. W tym tygodniu spotkamy się ze sztabem szkoleniowym i nakreślimy nowy plan działania na najbliższe tygodnie”.

GKM ma teraz czas na zbudowanie na nowo atmosfery w zespole i dojście do najwyższej formy na najważniejsze mecze. Następne cztery spotkania to dwumecze z Betard Spartą Wrocław i Platinum Motorem Lublin. Są to dwie najlepsze drużyny w lidze i punkty w którymkolwiek ze spotkań, będą mile widzianym dodatkiem. Kluczowe dla grudziądzan mecze odbędą się jednak już w drugiej połowie sezonu zasadniczego.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×