Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Poznaliśmy „dziką kartę” na pierwszą rundę IMP w Łodzi. Medalista z 2015 roku przed szansą

IMP w Łodzi

Autor: Krzysztof Choroszy

Już niedługo rozpoczną się zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Polski. Najlepsi zawodnicy w naszym kraju powalczą o corocznie przyznawany tytuł, który obecnie należy do Bartosza Zmarzlika. Żużlowcy, którzy wywalczyli awans do cyklu składającego się z trzech rund. Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się pierwsza z nich. Dzisiaj poznaliśmy „dziką kartę” i rezerwowych na ten turniej.

Cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski składa się z trzech rund, w której najlepsi polscy zawodnicy walczą o tytuł czempiona kraju. W tym roku ponownie gospodarzem jednego z turniejów będzie Łódź, a konkretnie Moto Arena. Później czekają nas jeszcze zmagania w Bydgoszczy, a na koniec mistrza Polski poznamy na terenie najlepszej drużyny zeszłego sezonu, gdyż trzecia, finałowa runda cyklu odbędzie się w Lublinie.

Dzisiaj na oficjalnym profilu cyklu w mediach społecznościowych ogłoszeni zostali zawodnicy H.Skrzydlewska Orła Łódź, którzy uzupełnią listę startową turnieju, zaplanowanego na 6 lipca. Z „dziką kartą” w tych zawodach pojedzie Tomasz Gapiński. Doświadczony żużlowiec w tym sezonie notuje średnią biegową na poziomie 1,462 w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi. Rezerwowymi zaś będą kolejno Daniel Kaczmarek i Mateusz Bartkowiak. Popularny „Daniels” legitymuje się średnią wynoszącą 1,567. Z kolei w przypadku lidera formacji młodzieżowej H.Skrzydlewska Orłą Łódź jest to wynik 1,310.

W zeszłym roku Indywidualnym Mistrzem Polski został Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny mistrz świata dokonał tego po raz trzeci z rzędu, a zarazem w całej karierze. Za nim uplasowali się Maciej Janowski i Patryk Dudek. Obaj zawodnicy ukończyli zmagania z równą liczbą punktów, a o kolejność na podium walczyli w biegu dodatkowym. W nim lepszy był Janowski. Wychowanek Betard Sparty Wrocław zdobył więc srebro, a żużlowiec KS Apatora Toruń brąz.