Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Znamy listy startowe eliminacji IMP. W takich zestawieniach zawodnicy powalczą o awans do Challenge’u w Pile

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Grzęda

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n

Żużel. Znamy listy startowe eliminacji IMP. W takich zestawieniach zawodnicy powalczą o awans do Challenge’u w Pile

Sezon żużlowy trwa w pełni, a to oznacza, że zbliża się czas kwalifikacji do wszystkich krajowych czempionatów. Niewiele czasu pozostało do eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski, do których to właśnie poznaliśmy listy startowe.

Od 2022 roku zawody o tytuł najlepszego krajowego zawodnika są rozgrywane w nowej formule. Finał składa się z trzech turniejów, zamiast z jednego. Zmianie uległ również system kwalifikacji. Nadal odbywają się cztery turnieje eliminacyjne, ale na kolejnym etapie doszło do zmiany. Zamiast dwóch półfinałów rozgrywany jest IMP Challenge, czyli jeden turniej, z którego awans do cyklu IMP wywalczy ośmiu zawodników. PZM przyzna stałą dziką kartę na cały cykl oraz dla jednego zawodnika na każdy turniej z osobna. Na listach startowych próżno szukać najlepszy polskich zawodników, czyli np.: Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubery, czy Macieja Janowskiego.

Spowodowane jest to tym, że stali uczestnicy SGP, podium ubiegłorocznego cyklu oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z automatu mają przepustkę do finału IMP. Pewni udziału są: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Dominik Kubera, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Bartłomiej Kowalski. Eliminacje IMP odbędą się w czwartek, 9 maja, IMP Challenge zostanie rozegrany 30 maja na torze w Pile. Natomiast 1. Finał będzie 6 lipca na torze w Łodzi, drugi 27 lipca w Bydgoszczy, a wszystko rozstrzygnie się 10 sierpnia w Lublinie.

Listy startowe eliminacji IMP (za polonia.bydgoszcz.pl):

KRAKÓW
1. Mateusz Szczepaniak – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
2. Jakub Poczta H69 – Speedway Rzeszów SA
3. Mateusz Bartkowiak – KŻ Orzeł Łódź SA
4. Mateusz Świdnicki – H69 Speedway Rzeszów SA
5. Mateusz Cierniak – Speedway Lublin SA
6. Robert Chmiel – TS Kolejarz Opole
7. Jakub Jamróg – KS ROW Rybnik SA
8. Adrian Cyfer – Unia Tarnów ŻSSA
9. Przemysław Pawlicki – ZKŻ SSA Zielona Góra
10. Jakub Krawczyk – WTS SA Wrocław
11. Piotr Pawlicki – ZKŻ SSA Zielona Góra
12. Marcin Nowak – H69 Speedway Rzeszów SA
13. Gracjan Szostak – TŻ OSTROVIA SA
14. Oskar Polis – KŻ Orzeł Łódź SA
15. Wiktor Jasiński – TŻ OSTROVIA SA
16. Sebastian Szostak – TŻ OSTROVIA SA
R1. Bartosz Jaworski – Speedway Lublin SA
AWANS DO CHALLENGE: 4 + 1 ZAWODNIK REZERWOWY

GNIEZNO
1. Hubert Łęgowik – GTM START Gniezno
2. Kacper Gomólski – GTM START Gniezno
3. Norbert Kościuch – PKS Polonia Piła Sp. Z o.o.
4. Kevin Fajfer – GTM START Gniezno
5. Oskar Fajfer – Stal Gorzów Wielkopolski SA
6. Zbigniew Suchecki – Wybrzeże Gdańsk SA
7. Jarosław Hampel – ZKŻ SSA Zielona Góra
8. Szymon Szlauderbach – PSŻ Poznań sp. z o.o.
9. Bartosz Smektała – Unia Leszno SSA
10. Damian Ratajczak – Unia Leszno SSA
11. Wiktor Rafalski – H69 Speedway Rzeszów SA
12. Antoni Mencel – Unia Leszno SSA
13. Tobiasz Musielak – TŻ OSTROVIA SA
14. Grzegorz Walasek – KS ROW Rybnik SA
15. Paweł Sitek – TŻ OSTROVIA SA
16. Daniel Kaczmarek – KŻ Orzeł Łódź SA
R1. Franciszek Dymowski – TŻ OSTROVIA SA
AWANS DO CHALLENGE: 4 ZAWODNIKÓW

KROSNO
1. Norbert Krakowiak – Wilki Krosno SA
2. Gleb Chugunov – TŻ OSTROVIA SA
3. Patryk Wojdyło – Wilki Krosno SA
4. Aleksander Grygolec – KŻ Orzeł Łódź SA
5. Michał Curzytek – ZKŻ SSA Zielona Góra
6. Daniel Jeleniewski – Unia Tarnów ŻSSA
7. Kacper Woryna – Włókniarz Częstochowa SA
8. Viktor Trofymov – PKS Polonia Piła sp. z o.o.
9. Janusz Kołodziej – Unia Leszno SSA
10. Mateusz Dul – PSŻ Poznań sp. z o.o.
11. Franciszek Karczewski – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
12. Wiktor Lampart – KS Toruń SA
13. Lars Skupień – TS Kolejarz Opole
14. Bartosz Bańbor – Speedway Lublin SA
15. Bartosz Curzytek – H69 Speedway Rzeszów SA
16. Tomasz Orwat – TS Kolejarz Opole
AWANS DO CHALLENGE: 4 ZAWODNIKÓW

GDAŃSK
1. Mateusz Tonder – Wybrzeże Gdańsk SA
2. Adrian Gała – Wybrzeże Gdańsk SA
3. Krystian Pieszczek – H69 Speedway Rzeszów SA
4. Krzysztof Kasprzak – Wybrzeże Gdańsk SA
5. Wiktor Przyjemski – Speedway Lublin SA
6. Maksym Borowiak – Unia Leszno SSA
7. Hubert Jabłoński – Unia Leszno SSA
8. Paweł Przedpełski – KS Toruń SA
9. Oskar Paluch – Stal Gorzów Wielkopolski SA
10. Seweryn Orgacki – KŻ Orzeł Łódź SA
11. Jakub Miśkowiak – Stal Gorzów Wielkopolski SA
12. Tomasz Gapiński – KŻ Orzeł Łódź SA
13. Krzysztof Buczkowski – ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
14. Kacper Łobodziński – GKM Grudziądz SA
15. Tobiasz Potasznik – TŻ OSTROVIA SA
16. Kacper Pludra – GKM Grudziądz SA
AWANS DO CHALLENGE 4 + 1 ZAWODNIK REZERWOWY

371951157 6802378796466765 6860970059208897823 n
Fot. Łukasz Wilk
transmisja imp w łodzi
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *