Żużel - Best Speedway Tv

Pora rozpocząć cykl Grand Prix. W Gorican szykują się wielkie emocje [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pora rozpocząć cykl Grand Prix. W Gorican szykują się wielkie emocje [ZAPOWIEDŹ]

Grand Prix

Pora rozpocząć cykl Grand Prix. W Gorican szykują się wielkie emocje [ZAPOWIEDŹ]

Nareszcie rusza cykl Speedway Grand Prix. Piętnastu najlepszych żużlowców globu powalczy, jak co roku, o złoty medal indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. W sezonie 2023 rywalizacja odbędzie się na przestrzeni dziesięciu rund. Pierwsza z nich już dzisiaj w chorwackim Gorican. Kto będzie pierwszym liderem klasyfikacji generalnej cyklu GP?

Żużel. PLATINUM Motor Lublin wygrywa mecz powtórek w Gorzowie! [RELACJA]

W stawce cyklu Grand Prix doszło do ledwie jednej zmiany w stosunku do sezonu 2022. W miejsce Pawła Przedpełskiego zobaczymy Kima Nillsona. Dla Szweda będzie to oczywiście debiut w gronie stałych uczestników cyklu. Po 33-latku niewielu spodziewa się dobrego wyniku, a część wprost mówi, że będzie on jedynie tłem dla pozostałych zawodników. Póki jednak nie wyjedziemy na tor, możemy tylko gdybać. Na szczęście pierwszy pokaz sił już dziś w chorwackim Gorican.

W 2022 roku wygrał tutaj nie kto inny jak Bartosz Zmarzlik. Trzykrotny mistrz świata wyprzedził wówczas Macieja Janowskiego, Mikkela Michelsena oraz Andersa Thomsena. Z dobrej strony pokazali się również Leon Madsen oraz występujący zarówno przed rokiem, jak i dziś z Dziką Kartą Matej Zagar. Zawodów cyklu Grand Prix 2022 w Gorican z całą pewnością dobrze nie wspominają Max Fricke, Jack Holder, Tai Woffinden oraz Patryk Dudek – zdobywcy ledwie pięciu “oczek” niemal równo rok temu.

U progu sezonu obok Bartosza Zmarzlika, którego nazwisko należy domyślnie wpisać w grono ścisłych faworytów, należy w tę grupę zaliczyć również trójkę ze Sparty: Janowskiego, Woffindena, Bewleya oraz Fredrika Lindgrena, który po fatalnym występie w Częstochowie, pokazał się z bardzo dobrej strony w dwóch kolejnych meczach ligowych. Swoje udowodnić będzie chciał również Leon Madsen, który jednak nie może zaliczyć początku sezonu do udanych.

Forma większości stawki tegorocznego cyklu Grand Prix to nadal dość duża zagadka. Wydaje się, że obok Kima Nillsona, może aktualnie od największych tuzów speedwaya odstawać również Max Fricke, który zmaga się z problemami sprzętowymi. Ciężki wieczór z pewnością również przed Patrykiem Dudkiem, który w piątek niezwykle męczył się na torze w Lesznie, zdobywając jedynie cztery punkty.

Początek zawodów punktualnie o godzinie 19:00. Transmisję będzie można obejrzeć w Eurosporcie Extra w Playerze. O 13:00 transmisję z kwalifikacji do wieczornych zawodów przeprowadzi z kolei kanał Eurosport 1.

Reklamy

Stawka cyklu Grand Prix 2022:

Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
Leon Madsen (Dania) #30
Maciej Janowski (Polska) #71
Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
Robert Lambert (Wielka Brytania) #505
Daniel Bewley (Wielka Brytania) #99
Patryk Dudek (Polska) #692
Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
Martin Vaculik (Słowacja) #54
Jason Doyle (Australia) #69
Mikkel Michelsen (Dania) #155
Jack Holder (Australia) #25
Max Fricke (Australia) #46
Anders Thomsen (Dania) #105
Kim Nilsson (Szwecja) #233
Matej Zagar (Słowenia) #16

Nick Skorja (Słowenia) #17
Norbert Magosi (Węgry) #18

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×