Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. PLATINUM Motor Lublin wygrywa mecz powtórek w Gorzowie! [RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. PLATINUM Motor Lublin wygrywa mecz powtórek w Gorzowie! [RELACJA]

Żużel

Motor zaliczył wczoraj pierwszą porażkę w sezonie, która była jednocześnie pierwszą porażką od 2020 roku Lublina na własnym torze. Zawodnikom Jacka Ziółkowiskiego udało się pozbierać i wygrali bardzo kuriozalny mecz w Gorzowie. Spotkanie było niesamowicie długie i obfitowało w powtórki. Jak wyglądał przebieg spotkania? Zapraszam do lektury (zajmie to zdecydowanie mniej czasu niż piątkowy mecz na Jancarzu).

Parnicki show! Fogo Unia Leszno wygrywa z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń [RELACJA]

Sędzią spotkania jest Artur Kuśmierz, który wylosował I zestaw startowy. W Gorzowie pada.

W pierwszym biegu z pod taśmy wyszli najlepiej gospodarze, ale bieg został przerwany po upadku Szymona Woźniaka, który miał delikatny kontakt z zawodnikiem Motoru Lublin. Zawodnikowi Stali nic się nie stało i powtórka zostanie odjechana w czterech. Najlepiej z pod taśmy wyszedł Jarosław Hampel, jednak został połknięty przez Woźniaka, który odjechał stawce. Do końca trwała walka o drugie miejsce, jednak Vaculik nie dał rady zawodnikowi z Lublina i bieg zakończył się wynikiem 4:2.

W bieg juniorski najlepiej wystartował Cierniak, jednak bieg został przerwany po upadku Kacpra Grzelaka, który został wykluczony z powtórki. Przestało padać. W powtórce biegu drugiego najlepiej wystartowali gospodarze, którzy przywożą 5 punktów. Trzeci bieg zaczął się od fenomenalnego startu Zmarzlika oraz upadku Kubery, który miał kontakt z Wiktorem Jasińskim.

Powtórka w pełnym składzie. Decyzja ta wzbudziła mieszane emocje. Powtórka biegu trzeciego rozpoczęła się od świetnego startu Zmarzlika, który odjechał stawce. Bieg zakończył się wynikiem 2:4. Ostatni bieg pierwszej serii startów był najspokojniejszym biegiem jak do tej pory. Lingren przywiózł trójkę dla Motoru i po czterech biegach wynik meczu to 14 – 10.

Druga seria startów zaczęła się od upadku Wiktora Jasińskiego na pierwszym łuku. Powtórka w czterech. W biegu piątym trwała emocjonująca walka najpierw o drugie miejsce, a później o trzecie. Finalnie start ten zakończył się wynikiem 4:2. Kolejny bieg po odjechaniu niecałego okrążenia został przerwany ze względu na mikroruchy Hampela (wg sędziego ;)). Kapitan Koziołków z ostrzeżeniem.

Ze startu najlepiej Thomsen, dalej para z Lublina. Dominik Kubera musiał stoczyć bój z Bartkowiakiem o trzecią pozycję. Bieg zakończył się wynikiem 3:3. W biegu 7 ze startu znów najlepiej zawodnik gospodarzy. Bartosz Zmarzlik gonił Szymona Woźniak, którego finalnie wyprzedził. Kibice gospodarzy “nagrodzili” trzykrotnego mistrza świata gwizdami. Druga seria startów zakończyła się wynikiem 23 – 19. Znów pada w Gorzowie i nie ma kosmetyki toru.

Ósmy bieg ledwo się zaczął, a został przerwany po upadku Thomsena, który upadł na prawy bark. Powtórka w czterech. Powtórka biegu przerwana ze względu na mikroruchy Oskara Palucha. Zawodnik Stali z ostrzeżeniem. Trzecia próba odjechania biegu ósmego. Ze startu najlepiej lubelska para, na trzecim miejscu Thomsen i jak wystartowali tak dojechali. Motor doprowadził do remisu.

Tor nadal bez równania. W 9 starcie najlepiej spod taśmy wyszedł Kubera, jednak został wyprzedzony przez Woźniaka, w tym biegu kompletnie nie liczył się Hampel. Bieg 10 należał do Zmarzlika, za nim na metę wpadła gorzowska para. Wynik meczu to 31-29. Równanie toru.

Ostatnia seria startów rozpoczęła się od upadku Szymona Woźniak na drugim okrążeniu. Zawodnik Gorzowa dostał szprycą od swojego kolegi z klubu i upadł na tor. Sędzia wykluczył go z powtórki biegu 11. Podczas powtórki taśma nie poszła do góry od strony płotu. Powtórka nr 3 biegu 11 zakończyła się na drugim okrążeniu upadkiem Jasińskiego, który miał kontakt z Lingrenem. Zawodnik Koziołków wykluczony. Powtórka nr 4 biegu 11 zakończyła się wygraną Jarosława Hampela.

Wynik meczu to 33-32. Bieg 12, bez większych historii, zakończył się remisem. Ostatni start przed biegami nominowanymi rozpoczął się od awarii maszyny startowej, która poszła do góry tylko od strony kredy. W powtórce biegu 13 spod taśmy najlepiej wyszli zawodnicy Motoru, którym udało się odjechać parze gospodarzy. Przed nominowanymi wynik meczu to 37-40. Nie ma równania toru. Deszcz nie pada.

W biegu 14 pojadą: Fredrik Lindgren, Wiktor Jasiński, Jack Holder, Anders Thomsen. Natomiast w biegu 15 wystartują: Szymon Woźniak, Jarosław Hampel, Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik. W biegu 14 spod taśmy wyszli najlepiej lubelscy zawodnicy, jednak bieg został przerwany po upadku Thomsena. Zawodnik Stali został wykluczony. W powtórce biegu czternastego najlepiej ponowie wystartowali żużlowcy Motoru i przywożą 5 punktów. PLATINUM Motor Lublin wygrywa w Gorzowie.

W biegu 15 zamiast Jarosława Hampela pojedzie Mateusz Cierniak jako rezerwa zwykła. W ostatnim biegu najlepiej zaprezentował się Bartosz Zmarzlik. Za jego plecami walkę o trzecie miejsce stoczył Cierniak z Woźniakiem, jednak Koziołek nie dał rady wyprzedzić zawodnika gospodarzy. Cały mecz zakończył się wynikiem 41-48.