Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Polski sędzia poprowadzi Grand Prix w Vojens

Polski sędzia

Autor: Wiktoria Wybraniec

Polski sędzia poprowadzi Grand Prix w Vojens

Jeden z uznanych polskich sędziów został poproszony o poprowadzenie 8 rundy tegorocznego Speedway Grand Prix. Mowa tu o Pawle Słupskim, dla którego będzie to debiut w takiej roli.

W najbliższą, sobotę 10 września w duńskim Vojens odbędzie się 8 runda zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata. W Danii zawody te goszczą nieprzerwanie od 1995 roku (wyjątkiem był 2020 rok, gdzie zawody zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19).

Adrian Miedziński niebawem zostanie przetransportowany do szpitala w Toruniu!

W rodzinne strony powracają Leon Madsen i Mikkel Michelsen (Dzika Karta w sezonie 2021), którzy w ubiegłym roku zawody zakończyli odpowiednio na 5 i 8 miejscu. O ile Madsen przegrał wtedy półfinał, dojeżdżając do mety jako ostatni, o tyle Mikkel może mówić o pechu. Nie opanował bowiem motocyklu, powodując upadek swój i Fredrika Lindgrena, został wykluczony z powtórki.

Leon obecnie traci do Zmarzlika (108 punktów) 16 punktów, a Michelsen plasuje się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 61 punktów. Obaj chcą poprawić swoją sytuację, a biorąc pod uwagę ich dorobek w niedawnym finale Speedway of Nations (Madsen 15+1, Mikkel 13) rozgrywanym właśnie na stadionie w Vojens mają na to duże szanse.

Sędzia Paweł Słupski został poproszony o sędziowanie tych zwodów w najbliższą, niedziele (10 września). Tym samym zostanie on już czwartym polskim sędzią w historii, który będzie nadzorować zawody Speedway Grand Prix. Przed nim byli to Artur Kuśmierz, Marek Wojaczek i Wojciech Grodzki.

fot. Michał Szmyd – Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *