Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Mecz towarzyski Polska – Reszta Świata w Poznaniu. Ostatni sprawdzian Biało – Czerwonych przed DPŚ we Wrocławiu [ZAPOWIEDŹ]

Skład reprezentacji Polski
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Dawid Procajło

Mecz towarzyski Polska – Reszta Świata w Poznaniu. Ostatni sprawdzian Biało – Czerwonych przed DPŚ we Wrocławiu [ZAPOWIEDŹ]

Drużynowy Puchar Świata to jedna z tych imprez w świecie żużla, która jest dobrze wspominana szczególnie przez naszych reprezentantów, którzy w poprzednich edycjach przywozili worek medali. Impreza w tym roku powraca do kalendarza międzynarodowego po blisko sześcioletniej przerwie i w zgodnej opinii publicznej jest to słuszna decyzja ze strony władz światowego żużla.
Reprezentacja Polski


Zanim jednak do tego dojdzie, polska reprezentacja żużlowa sprawdzi się w towarzyskim meczu przeciwko drużynie Reszty Świata, który dzisiaj będzie rozegrany na torze w Poznaniu. Mimo braku Bartosza Zmarzlika czy Macieja Janowskiego, w obu ekipach są same uznane nazwiska. Dla selekcjonera Rafała Dobruckiego to świetna okazja, by zobaczyć w bezpośredniej walce aspirujących kandydatów o trzy wolne miejsca w podstawowym zestawieniu na docelowej reprezentacyjnej imprezie sezonu.


Wybrani przez Rafała Dobruckiego zawodnicy na to spotkanie nie są żadnymi niespodziankami. Powracający po kontuzji Dominik Kubera i borykający się ostatnio z problemami sprzętowymi Patryk Dudek mają z pewnością wiele do udowodnienia. Uzupełniający stawkę bracia Pawliccy oraz Mateusz Cierniak z Szymonem Woźniakiem to także zawodnicy posiadający ambicję, by znaleźć się w składzie na DPŚ. Polska reprezentacja jest z pewnością faworytem zarówno tego towarzyskiego przetarcia jak i finału.

Marek Cieślak komentuje wybory Rafała Dobruckiego: Ja bym widział Worynę

Polska drużyna zmierzy się z bardzo ciekawym zestawieniem zawodników gdzie liderami bez wątpienia będą Anders Thomsen oraz Jason Doyle. W zasadzie to można by tą ekipę nazwać drużyną liderów, bo i za takich w swoich klubach należy uznać Maxa Fricke’a czy Andrzeja Lebiediewa. Wartością dodaną, szczególnie dla miejscowych kibiców, będzie występ czołowych „Skorpionów”, czyli Aleksandra Łokrajewa i Jonasa Seiferta-Salka.

Bartosz Zmarzlik


Mimo towarzyskiej rangi zawodów, które odbędą się na poznańskim Golęcinie, można ze śmiałością przypuszczać, że Polska reprezentacja na pewno nie będzie jechać na przysłowiowe „pół gwizdka”. Zawodnicy rywalizujący o miejsca w wąskim składzie mają godnych siebie przeciwników, z którymi są w stanie stworzyć bardzo ciekawe widowisko.


Składy awizowane:

Polska:
9. Dominik Kubera
10. Przemysław Pawlicki
11. Piotr Pawlicki
12. Patryk Dudek
13. Mateusz Cierniak
14. Szymon Woźniak

Reszta Świata:
1. Anders Thomsen
2. Jason Doyle
3. Max Fricke
4. Aleksandr Łoktajew
5. Andrzej Lebiediew
6. Jonas Seifert-Salk


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *