Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia rozpoczyna swój sezon. Czy Unia przegra po raz trzeci?

Polonia rozpoczyna swój sezon. Czy Unia przegra po raz trzeci?

Autor: Jakub Żak

bstv 1536x162 2
Polonia rozpoczyna swój sezon. Czy Unia przegra po raz trzeci? 3

Polonia rozpoczyna swój sezon. Czy Unia przegra po raz trzeci?

W ten weekend pogoda nie rozpieszczała kibiców żużla. Odwołane zostały wszystkie mecze PGE Ekstraligi i 3/4 spotkań eWinner 1. Ligi. Ostatnim, co pozostało nam z trzeciej kolejki, jest poniedziałkowe spotkanie Polonii Bydgoszcz z Unią Tarnów, które odbędzie się o godzinie 19 przy ulicy Sportowej 2. Transmisję będzie można śledzić na kanale nSport+.

“Gryfy” w tym sezonie nie odjechały jeszcze żadnego meczu w lidze, więc spotkanie z Unią będzie dla nich ważnym sprawdzianem. Po poprzednim sezonie Bydgoszcz postanowiła wzmocnić skład. Zachowano trzon drużyny (Bellego, Lyager, Zengota), a do nich dołączyli Gała i Tarasienko. Po sparingach z Apatorem i Kryterium Asów można powiedzieć, że większość zawodników jest raczej w dobrej formie. Wątpliwości budzą juniorzy i Grzegorz Zengota, ale warto pamiętać o tym, że ich dotychczasowe występy polegały głównie na testowaniu sprzętu przed ligą. Za Polonią przemawia również atut toru i świetna forma Wadima Tarasienko, który podczas Kryterium Asów zdobył drugie miejsce, przegrywając tylko ze Zmarzlikiem.

Unia Tarnów przed sezonem była stawiana jako kandydat do wygrania ligi. Wszystko jednak zmieniła kontuzja Iversena. “Jaskółki” rozpoczęły sezon od przegranej u siebie z Wybrzeżem, a następnie na wyjeździe pokonał ich Orzeł Łódź. Teraz jednak skończył się już okres kwarantanny Przemysława Koniecznego, a do składu dołączył już Kim Nilsson i to właśnie ich dyspozycja może mieć ogromny wpływ na wynik meczu. Aktualnie kluczowym żużlowcem Unii jest Rohan Tungate, ale do tej pory jego dobra forma nie przełożyła się na wyniki klubu. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ekipa z Tarnowa wygrała dwumecz z Polonią Bydgoszcz, ale mimo tego przegrali oni spotkanie wyjazdowe 49:41.

Unia Tarnów jest po dwóch porażkach i ponownie nie trafili na słabego rywala. Pokonanie Polonii na wyjeździe nie będzie proste, ale nie zapomnijmy, że ich skład będzie mocniejszy niż do tej pory. Pewne jest to, że jeżeli mecz się odbędzie, to czekają nas spore emocje. Pojedynek będzie dla obu ekip bardzo ważny, a do ścigania tor w Bydgoszczy nadaje się po prostu idealnie.

Składy awizowane:

Unia Tarnów
1. Kim Nilsson
2. Ernest Koza
3. Artur Mroczka
4. Alexander Woentin
5. Rohan Tungate
6. Dawid Rempała
7. Przemysław Konieczny
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Vadim Tarasenko
10. Adrian Gała
11. David Bellego
12. Grzegorz Zengota
13. Andreas Lyager
14. Mateusz Błażykowski
15. Nikodem Bartoch
16.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Polonia rozpoczyna swój sezon. Czy Unia przegra po raz trzeci? 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×