Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Polonia Piła wzmacnia kadrę. Nowy lider formacji młodzieżowej

Polonia Piła
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Polonia Piła wzmacnia kadrę. Nowy lider formacji młodzieżowej

Jeszcze parę tygodni temu nastroje w Pile były niezwykle bojowe. Zarówno zarząd, jak i kibice liczyli na to, że kadra zbudowana na sezon 2024 pozwoli realnie powalczyć o awans do Metalkas 2. Ekstraligi. Wycofanie się sponsora tytularnego nieco zachwiało tę wiarę, ale klub pokazuje, że nie zamierza składać broni. Na kilka dni przed startem rozgrywek KLŻ klub dokonał istotnego wzmocnienia.

Do Polonii Piła dołączył Tobiasz Jakub Musielak. Wychowanek Fogo Unii Leszno został wypożyczony do drużyny z Krajowej Ligi Żużlowej na sezon 2024. We wtorek 19 marca młody zawodnik wystartował w drużynie z Piły w sparingu z łódzkim Orłem. Pokazał się z dobrej strony, wygrywając dwa wyścigi, a jego jazdę po meczu komplementował sam Hans Nielsen. W obliczu tego, że dwójka do tej pory podstawowych juniorów Pilan, a więc Błażej Wypior oraz Dawid Grzeszczyk pokazali się z dużo gorszej strony, można zakładać, że Musielak rozpocznie sezon w podstawowej siódemce.

Polonia Piła w 1. kolejce Krajowej Ligi Żużlowej zmierzy się z Kolejarzem Opole. Mecz zaplanowano na sobotę, 30 marca. Opublikowano także nowy terminarz ligi po tym, jak jasne stało się, że Speedway Kraków ostatecznie nie przystąpi do rozgrywek.

342970950 3399176477015895 5754580613832722461 n
Fot. Roman Biliński
Żużel
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *