Żużel - Best Speedway Tv

Polonia Bydgoszcz coraz bliżej zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Jerzy Kanclerz: "Pozostały nam 3 spotkania i je również będziemy chcieli wygrać" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polonia Bydgoszcz coraz bliżej zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Jerzy Kanclerz: “Pozostały nam 3 spotkania i je również będziemy chcieli wygrać”

Polonia

Polonia Bydgoszcz coraz bliżej zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Jerzy Kanclerz: “Pozostały nam 3 spotkania i je również będziemy chcieli wygrać”

W niedzielne popołudnie ROW Rybnik mierzył się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Goście ostatecznie wygrali 41:49, a po spotkaniu komentarza udzielił nam Prezes “Gryfów” Jerzy Kanclerz.

“Przede wszystkim wygraliśmy i o to chodziło. Było wiadome, że w pierwszym meczu zremisowaliśmy i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że drużyna rybnicka postawi takie wymagania i tak się stało, bo mecz był ciężki do samego końca. Wygraliśmy, nadal jesteśmy liderami, pozostały nam 3 spotkania i je również będziemy chcieli wygrać” – powiedział sternik Polonii.

W tym samym czasie swój mecz rozgrywał również jeden z głównych kandydatów do awansu i jedyna drużyna, która w tabeli może zaszkodzić Abramczyk Polonii, czyli Falubaz, który ostatecznie poległ w Gdańsku w stosunku 50:40, dzięki czemu Bydgoszczanie zwiększyli swoją przewagę na pozycji lidera eWinner 1. Ligi.

“Chcemy zająć 1. miejsce w rundzie zasadniczej i z tego, co wiem drużyna Falubazu męczy się i przed biegami nominowanymi przegrywa 8. punktami, także nasz pierwszy cel, czyli wygrana rundy zasadniczej iści się, jeżeli chodzi o Bydgoszczy, natomiast (red. w play-offach) walka się rozpocznie od nowa i tam wiadomo, że dwumecz decyduje, więc droga jeszcze daleka” – stwierdził Jerzy Kanclerz.

Polonia ma obecnie 3 punkty przewagi nad drużyną z Zielonej Góry, ale zaraz rozpocznie się faza play-off, w której wyniki z rundy zasadniczej nie będą miały większego znaczenia, co zauważył Prezes Polonii Bydgoszcz.

“Gryfy” będą musiały jeszcze zmierzyć się na domowym obiekcie z Orłem Łódź i Landshut Devils, a oprócz tego czeka ich wyjazd do Gdańska. Obecny lider z pewnością ma potencjał, by wygrać wszystkie te 3 spotkania, co zapewniłoby Abramczyk Polonii zwycięstwo rundy zasadniczej, dla której byłby to pierwszy krok w stronę awansu.

Reklamy

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×