Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Półfinałowy rewanż w Opolu! Czy Kolejarz powtórzy wygraną z Daugavpils? Zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Półfinałowy rewanż

Autor: Adrianna Simiela

Półfinałowy rewanż w Opolu! Czy Kolejarz powtórzy wygraną z Daugavpils? Zapowiedź meczu OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Na sobotę 20 sierpnia na opolskim owalu zaplanowany został półfinałowy mecz rewanżowy OK Bedmet Kolejarza Opole z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Pierwsze starcie w półfinałach z przewagą ośmiu punktów wygrali opolanie, dodatkowo znajdują się na szczycie tabeli, dlatego to oni są faworytami do jazdy w finale 2. Ligi Żużlowej.

Podczas walki w pierwszym półfinale w Daugavpils rewelacyjnie zaprezentował się Nick Morris. Australijczyk startował pięć razy i tylko jeden raz do mety przyjechał za plecami rywala. Pokonał go jedynie Jacob Thorssell w biegu 3, a w dalszej części zawodów królował z przodu stawki. W drużynie gospodarzy brakowało jednak skutecznej walki innych zawodników. Oprócz tej jednej dwucyfrówki nikt więcej niż 6 oczek nie zdobył.

Motor Lublin jedną nogą w półfinale po wygranej w Lesznie

Zespół gości pochwalić mógł się zdecydowanie lepszymi występami prawie wszystkich zawodników. Najsłabszy dorobek punktowy należał wówczas do Esbena Hjerrilda. Młody Duńczyk przy swoim nazwisku zapisał jedynie jedno oczko. Świetnie spisał się Oskar Polis, który startując sześć razy zdobył 13 punków z dwoma bonusami. Drugim zawodnikiem z dwucyfrówką był kolejny Polak, a dokładnie Adrian Cyfer. Z równymi wynikami indywidualnymi mecz zakończyli Jacob Thorssell i Mathias Thoernblom, którzy przywieźli po 9 punktów i po jednym bonusie.

286845522 4542025232567117 3077243315482915229 n

Brak zawodnika nie przeszkodził Kolejarzowi pokonać przeciwnika nawet na wyjeździe. Tym razem jednak do walki w rewanżu przystąpić będą musili w piątkę, ponieważ w składzie nie ma Jakuba Krawczyka. Trener Marcin Sekula nie zrobił żadnych roszad, nawet układ zawodników pozostaje taki sam.

Krzysztof Buczkowski zostaje w Falubazie Zielona Góra na sezon 2023!

Lokomotiv również ma problem, ponieważ do meczu przystąpią w sześcioosobowym składzie. Nie obeszło się tutaj bez zmian w zawodnikach startujących. Zamiast Jewgienija Kostygowa wystąpić ma Adam Ellis, a w miejsce Ricardsa Ansviesulisa wystawiony został Kevin Juhl Pedersen

Według prognozy pogody jutrzejszy dzień w Opolu zapowiada się deszczowy, a to może przeszkodzić w zawodach. Jeśli jednak wszystko odbędzie się zgodnie z planami spotkanie rewanżowe wystartować ma o godzinie 16:00 na stadionie Kolejarza Opole. Transmisję telewizyjną prowadzić będzie Canal+ Sport 5.

Awizowane składy :

OK Bedmet Kolejarz Opole

 1. Oskar Polis
 2. Mathias Thoernblom
 3. ZZ
 4. Adrian Cyfer
 5. Jacob Thorssell
 6. Esben Hjerrild

Optibet Lokomotiv Daugavpils

 1. Victor Palovaara
 2. Kjastas Puodżuks
 3. Adam Ellis
 4. Daniił Kołodinski
 5. Nick Morris
 6. Kevin Juhl Pedersen

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *