Półfinał w duńskiej Metal Speedway League! Zapowiedź.

Już dziś w środę 1 września o godzinie 18:00 rozegrany zostanie półfinał duńskiej Metal Speedway League. Zawody odbędą się na torze w Grindsted, a w nich udział wezmą cztery zespoły. Dwie zwycięskie drużyny dołącza do finalistów, czyli do Soenderjylland Elite Speedway oraz Slangerup Speedway. W starciu o miejsce w finale zobaczymy GSK Liga, Team Fjelsted, Holsted Tigers i Region Varde Elitesport.


GSK Liga, w składzie ma rewelacyjnego ostatnimi czasy Kennetha Bjerre, który podczas poprzedniego spotkania z Holsted Tigers otarł się o komplet, zdobywając 16+1. Nie zawodzą również inni zawodnicy, Nikolaj Busk Jakobsen, David Bellego czy Patrick Hansen, wykorzystując atut własnego toru mogą tutaj sporo zamieszać.


Team Fjelsted skończył na 4 miejscu przed rozpoczęciem półfinałów. Ta drużyna poza Peterem Kildemandem nie ma więcej liderów, ale za to jest świetnie wyrównana. Kiedy ostatnio słaby występ zaliczył Fredrik Jakobsen, 13 punktów dowiózł Benjamin Basso, a Dimitri Berge zawsze dorzuca kilka ważnych oczek do ogólnego wyniku. W ich składzie zapisany został na te spotkanie Marcus Birkemose.


W teamie Holsted Tigers zaszła poważna  zmiana, ponieważ w miejsce Brady Kurtza wystartuje niezawodny Nicki Pedersen.  Obecność tego żużlowca zawsze daje dużo emocji oraz pewne naście punktów na mecz. Dokładając do tego zdobycze reszty drużyny, a przede wszystkim Rasmusa Jensena i Rene Bacha to oni wydają się faworytem dzisiejszych zawodów.
Aż trzech reprezentantów Polski zobaczymy w barwach Region Varde Elitesport.

Przed Piotrem Protasiewiczem, Tomaszem Gapińskim i Adrianem Gałą cieżki orzech do zgryzienia. Przez opady deszczu w Vojens ostatni mecz, jaki mieli odjechać z Soenderjylland Elite Speedway został odwołany, więc od 4 sierpnia nie mieli żadnego starcia z inną drużyną. Awansowali do półfinału z ostatniego możliwego miejsca, więc żeby stanąć w walce w finale muszą dać z siebie jak najwięcej.

GSK Liga:
1. Kenneth Bjerre
2. Patrick Hansen
3. David Bellego
4. Nikolaj Busk Jakobsen
5. Kevin Juhl Pedersen

Team Fjelsted:
1. Fredrik Jakobsen
2. Benjamin Basso
3. Peter Kildemand
4. Dimitri Berge
5. Marcus Birkemose

Holsted Tigers:
1. Nicki Pedersen
2. Rene Bach
3. Rasmus Jensen
4. Marius Nielsen
5. Sam Jensen

Region Varde Elitesport:
1. Piotr Protasiewicz
2. Tim Soerensen
3. Tomasz Gapiński
4. Adian Gała
5. Phillip Hellstroem-Baegns

fot. Metal Speedway League

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *