Żużel - Best Speedway Tv

Atut własnego toru, czy pokaz mocnego ścigania ? Zapowiedź Trans MF Landshut Devils - SpecHouse PSŻ Poznań | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Atut własnego toru, czy pokaz mocnego ścigania ? Zapowiedź Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań

Trans MF Landshut Devils
bstv 1536x162 1
Atut własnego toru, czy pokaz mocnego ścigania ? Zapowiedź Trans MF Landshut Devils - SpecHouse PSŻ Poznań 2
Spis treści

Atut własnego toru, czy pokaz mocnego ścigania ? Zapowiedź Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań


Już w sobotę 17 lipca o godzinie 12:00 na Speedwaystadion Landshut-Ellermühle w ramach 9. kolejki 2 Ligi Żużlowej rozpocznie się mecz pomiędzy Trans MF Landshut Devils a SpecHouse PSŻ Poznań.
Zawody zapowiadają się ciekawie, ponieważ drużyny są na kolejnych po sobie miejscach w tabeli, dzieli je raptem 1 punkt, a Landshut ma odjechany jeden mecz mniej od Poznania.

W zeszłą niedzielę Skorpiony wygrały na własnych torze z faworytem Optibet Lokomotiv Daugavpils 49:41. Nie ukrywając była to spora niespodzianka, gdyż ostatnie trzy mecze przegrywali zarówno na wyjeździe, jak i u siebie. Świetnie zaprezentował się wówczas Robert Chmiel zdobywając komplet (14+1) oraz Kevin Woelbert (13+1), który jednocześnie ustanowił nowy rekord toru. Cały zespół ze strony seniorskiej zapracował na dobry wynik, ale juniorzy nie pokazali za dużo, łącznie dowieźli 1 punkt, jeden defekt i trzy wykluczenia.

Zawodnicy z Landshut w niedzielę mieli mecz na wyjeździe, a dokładniej w Opolu, który niestety przegrali wysoko, bo 51:39. W tym zespole było więcej dziur niż dobrych występów. Dimitri Berge uzbierał 15 oczek w 6 startach, Kai Huckenbeck 11+1 również w sześciu, a Norick Bloedorn 7 i to na tyle lepszych punktów. Reszta okazała się zbyt słaba, żeby rywalizować i dowozić zwycięstwa. W tym spotkaniu ta trójka na pewno pokaże swoja siłę i tak jak nas do tego przyzwyczaili, pociągną wynik, a jeśli ktoś od nich jeszcze znajdzie “złoty środek” i siłę to mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Obserwując te dwie drużyny, przewaga na linii juniorów zdecydowanie jest po stronie gości, ponieważ w swoim składzie mają najlepszego do tej pory młodzieżowca Noricka Bloedorna. Za to jeśli chodzi o seniorów może być różnie, wszystko będzie zależało od tego jak trafią w ustawienia. W awizowanych składach obu zespołów widać luki, ponieważ u gospodarzy nie podano nazwiska zawodnika spod 1, a u gości spod 14. Piotr Paluch najprawdopodobniej wybierze któregoś z zawodników ze Stali Gorzów, czyli Rafała Karczmarza albo Marcusa Birkemose. A kierownictwo z Landshut zostawia nas z wielką niewiadomą.


Czy Devils wykorzystają atut swojego toru ? Czy Poznań powtórzy swoja niespodziankę z zeszłej niedzieli? Na te pytanie odpowiedź uzyskamy już w sobotnie południe.

Sędzią zawodów będzie Bartosz Ignaszewski.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Michael Haertel
11. Tobias Busch
12. Martin Smolinski
13. Dimitri Berge
14.
15. Norick Bloedorn

SpecHouse PSŻ Poznań:
1.
2. Jonas Seifert-Salk
3. Lars Skupień
4. Robert Chmiel
5. Kevin Woelbert
6. Jan Rachubik
7. Kacper Kłosok

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×