Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Domowa wygrana Slangerup i przedwczesne zakończenie zmagań w Vojens. Podsumowanie 9. kolejki duńskiej Speedway Ligaen

Speedway Ligaen
Fot. LPL Foto

Autor: Edyta Wojdeł

Żużel. Domowa wygrana Slangerup i przedwczesne zakończenie zmagań w Vojens. Podsumowanie 9. kolejki duńskiej Speedway Ligaen

Za nami dwa spotkania 9. rundy duńskiej Speedway Ligaen. Tradycyjnie w środę mieliśmy okazję śledzić zmagania duńskiej ligi żużlowej. Tym razem jednak, w Danii odbyły się tylko dwa mecze. Z uwagi na niesprzyjające prognozy pogody, pojedynek pomiędzy Region Varde Elitesport a Holsted Tigers został odwołany. Slangerup odniosło domowe zwycięstwo, a mecz w Vojens został przerwany po dziewięciu wyścigach.

Sønderjylland Elite Speedway – Team Fjelsted (23:31)

Spotkanie, które fani żużla mogli śledzić, po 45 minutowym opóźnieniu powodowanym warunkami atmosferycznymi, na antenie Elven Sports1. Pierwszy start tego wieczoru przyniósł biegowy remis. W kolejnym biegu ze startu świetnie wyszedł Peter Kildemand dając wraz ze swoim kolegą z drużyny pierwsze dwupunktowe zwycięstwo gościom. Trzeci wyścig ponownie zdominował Anders Thomsen, nie wtórował mu jednak Marcin Nowak, co w efekcie dało kolejny remis.

Drugą serię startów od podwójnego zwycięstwa rozpoczęli goście, powiększając swoją przewagę do sześciu punktów. Wyścig piąty przyniósł kolejny wynik 3:3. Jesper Knudsen wypracował sobie szybko bardzo znaczącą przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Kolejny bieg zdecydowanie lepszy dla Marcina Nowaka, który zameldował się na mecie jako drugi. Defekt odnotował natomiast Andzejs Lebedevs. Czwarty remis tego wieczoru.

Po drugim równaniu obserwowaliśmy trzeci z rzędu, a łącznie piąty w tym spotkaniu remis. Ósmy wyścig był zarazem pierwszym tego wieczoru dwupunktowym zwycięstwem Sønderjylland Elite Speedway. Przed biegiem dziewiątym ponownie zaczęło mocno padać, co ewidentnie sprzyjało gościom, którzy ponownie powiększyli swoją przewagę, wygrywając czterema punktami. Mecz z uwagi na warunki pogodowe zakończony po dziewiątym biegu, wynikiem 23 do 31.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIIIXIVRazem
9Anders Thomsen3303110
10Mads Hansen00134
11Marcin Nowak022
12Jesper Knudsen03003
13Mikkel Andersen2114
NrNazwiskoIIIIIIIVVXIIIXIVRazem
1Andzejs Lebedevs13D37
2Frederik Jakobsen22105
3Benjamin Basso13127
4Peter Kildemand3227
5Sam Fløe Jensen1225

Slangerup Speedway –  Esbjerg Vikings (46:38)

Pierwszą serię wyścigów od dobrego wyjścia ze startu rozpoczęli gospodarze jadąc na 5:1. Niels-Kristian Iversen szybko jednak uporał się z Mikkelem Michelsenem i finalnie bieg zakończył się rezultatem 4 do 2. Takim samym wynikiem zakończył się kolejny bieg. William Drejer zbudował bardzo znaczącą przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Trzeci start tego wieczoru przyniósł kolejny zacięty pojedynek pomiędzy Michelsenem a Iversenem. Tym razem jednak, bardziej doświadczony żużlowiec nie zdołał pokonać swojego przeciwnika, rezultat 3:3.

Po pierwszym równania toru, goście za sprawą Matiasa Nielsena i Pawła Przedpełskiego odnieśli pierwsze dwupunktowe zwycięstwo. W wyścigu piątym gospodarze utrzymywali prowadzenie przez trzy i pół okrążenia, jednakże na ostatnim łuku Iversen wyprzedził Seifert-Salka. Finalnie bieg zakończył się remisem. Podczas biegu szóstego na ostatnim łuku upadek odnotował Jonas Jeppesen. Zawodnik poniósł się z toru o własnych siłach, a wynik z remisowego zmienił się na dwupunktową przewagę gospodarzy. Ogólny rezultat 19:16.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od zaciekłej walki o najwyżej i najniżej punktowane pozycje. Andreas Lyager finalnie pokonał Pawła Przedpełskiego, a Jonas Jeppesen wywalczył punkt w starciu ze swoim imiennikiem Seifert-Salkiem. Kolejny remis biegowy. Wyścig ósmy od startu do mety należał do Michaela Jepsen Jensena, finalnie na mecie dołączył do niego walczący o dwa punkty William Drejer. Slangerup Speedway powiększyło swoją przewagę do ośmiu punktów. Kolejny bieg ponownie zdominowali gospodarze. W ich szeregach z rezerwy zwykłej za Jonasa Seifert-Salka pojechał William Drejer, który na mecie zameldował się jako pierwszy.

Po trzeciej przerwie goście z Esbjerg Vikings zdecydowali się na podwójną rezerwę, co w efekcie dało im dwupunktową wygraną. Bieg jedenasty zakończył się remisem. Ostatni bieg tej serii startów był zdecydowaną odpowiedzią gospodarzy, którzy na mecie zameldowali się na pozycjach pierwszej i trzeciej. 41:31.

Pierwszy bieg nominowany przyniósł zaciekłą walkę o jeden punkt pomiędzy Andreasem Lyagerem, a Pawłem Przedpełskim. Finalnie Polak pokonał Duńczyka, a goście wygrali dwoma punktami. Wyścig 14 i zarazem ostatni w duńskich rozgrywkach, zdominował Mikkel Michelsen, za nim na mecie zameldowała się para gości, co dało ostatni tego wieczoru remis. W drużynie gospodarzy najwyższy wynik odnotował Mikkel Michelsen. Natomiast spośród gości najwięcej oczek zgarnął Matias Nielsen.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIIIXIVRazem
9Mikkel Michelsen13323315
10Michael Jepsen Jensen30132211
11Andreas Lyager0332109
12Jonas Seifert-Salk10001
13William Drejer32230010
NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXIIIXIVRazem
1Matias Nielsen032132314
2Niels-Kristian Iversen221113212
3Jonas Jeppesen1D102
4Paweł Przedpełski21210118
5Nicklas Aagaard0202

Relacja i punktacja na podstawie rs.dumsport.dk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *