Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

ZOOleszcz GKM Grudziądz wypożyczył Michaela Jepsena Jensena na zastępstwo za Jasona Doyla

GKM Grudziądz
Fot. LPL

Autor: Redakcja

ZOOleszcz GKM Grudziądz wypożyczył Michaela Jepsena Jensena na zastępstwo za Jasona Doyla

ZOOleszcz GKM Grudziądz znalazł zastępstwo za Jasona Doyla, który niedawno ogłosił zakończenie sezonu z powodu skomplikowanej kontuzji. Klub z Grudziądza podpisał kontrakt z duńskim zawodnikiem Michaelem Jepsenem Jensenem, który będzie reprezentować barwy GKM-u do końca obecnego sezonu.

Matej Zagar, który od samego początku wydawał się idealnym kandydatem na zastępstwo, odpadł z wyścigu o miejsce w drużynie. Słoweniec zażądał bowiem absurdalnie wysokiego wynagrodzenia: 600 tysięcy złotych na sam start oraz 10 tysięcy złotych za każdy zdobyty punkt. ZOOleszcz GKM Grudziądz nie zgodził się na te warunki, co otworzyło drogę dla innej opcji.

Michael Jepsen Jensen, związany z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, był dostępny do wypożyczenia. Mimo wcześniejszych deklaracji prezesa PSŻ-u, Jakuba Kozaczyka, że Duńczyk zostanie w Poznaniu, sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy o zawodnika zaczęły bić się kluby z PGE Ekstraligi. ZOOleszcz GKM Grudziądz wygrał rywalizację z Fogo Unią Leszno i sfinalizował wypożyczenie Jensena.

Negocjacje z Duńczykiem były intensywne, ale zakończyły się sukcesem dla GKM-u. Michael Jepsen Jensen, uznawany niegdyś za ogromny talent, ostatnio jeździł w PGE Ekstralidze w 2020 roku w barwach Falubazu Zielona Góra. Jego średnia punktowa wynosiła wtedy 1,488 punktu na wyścig.

Decyzja o zakontraktowaniu Jensena została podjęta w trybie pilnym, z uwagi na zaskakujące zakończenie sezonu przez Jasona Doyla. Australijczyk jeszcze tydzień wcześniej planował wystartować w Speedway Grand Prix w Pradze, jednak kontuzja okazała się zbyt poważna. Tym samym GKM musiał szybko znaleźć zastępstwo.

Fani GKM-u z nadzieją patrzą na nadchodzące mecze, licząc, że Jensen szybko wkomponuje się w drużynę i zacznie zdobywać cenne punkty. Pierwszy sprawdzian już w najbliższej kolejce, kiedy to Duńczyk zadebiutuje w barwach GKM-u.

Matej Zagar
Fot. Arkadiusz Siwek/LPL-Foto

Dołącz do nas na facebooku – klinij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *