Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Plebiscyt 20-lecia PSŻ Poznań. Są wyniki głosowania kibiców

plebiscyt 20-lecia psż poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Plebiscyt 20-lecia PSŻ Poznań. Są wyniki głosowania kibiców

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań ogłosił przed rozpoczęciem sezonu bardzo interesującą akcję dla kibiców. Fani „Skorpionów” mogli w okresie od 1 kwietnia do 31 maja głosować na najlepszych zawodników oraz najlepsze momenty w 20-letniej historii klubu. Dziś poznaliśmy wyniki plebiscytu.

Zapewne najbardziej „grzejącą” wszystkich kategorią był skład 20-lecia PSŻ Poznań. Swoje miejsce w ośmioosobowym zespole znaleźli Norbert Kościuch, Oleksandr Loktayev, Frederik Jakobsen, Jonas Seifert-Salk, Adam Skórnicki, Daniel Pytel, Maciej Piaszczyński oraz Francic Gusts. Trenerem 20-lecia został wybrany, zgodnie z oczekiwaniami, Tomasz Bajerski.

Za najlepszy moment w historii klubu kibice uznali wygrany dodatkowy bieg Adama Skórnickiego z Dawidem Cieślewiczem o utrzymanie w 1. lidze podczas meczu PSŻ-u ze Startem Gniezno. Kolejna kategoria to najlepszy sezon. Za taki fani „Skorpionów” uważają rok 2022, kiedy to zespół awansował na zaplecze PGE Ekstraligi. Najlepszy mecz to spotkanie z 2007 roku pomiędzy PSŻ Milion-Team Poznań a Startem Gniezno. Za największy sukces fani uznali zdobycie tytułu indywidualnego mistrza Polski przez Adama Skórnickiego w roku 2008.

Plebiscyt 20-lecia PSŻ Poznań wywołał spore emocje wśród miejscowych kibiców i z całą pewnością był ciekawym pomysłem na podsumowanie pewnego etapu w historii klubu. Fani mogli przypomnieć sobie wiele wydarzeń, a także wrócić wspomnieniami do żużlowców, którzy już od lat nie jeżdżą ze Skorpionem na piersi, ale dali temu klubowi bardzo wiele.

448176544 981077120689901 5252728693652343965 n
Fot. Sandra Rejzner
PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *