Żużel - Best Speedway Tv

Plaga kontuzji w PGE Ekstralidze! Tylu nieobecnych zawodników jeszcze nie było! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Plaga kontuzji

Plaga kontuzji w PGE Ekstralidze! Tylu nieobecnych zawodników jeszcze nie było!

Plaga kontuzji w PGE Ekstralidze! Tylu nieobecnych zawodników jeszcze nie było!

W nadchodzącym weekendowym ściganiu PGE Ekstraligi mamy całkowitą plagę kontuzji czy też nieobecności zawodników! Weźmy na rozpiskę zbliżające się mecze i tak o to w Lublinie miejscowy Motor zmierzy się z Arged Malesa Ostrów Wlkp. i w tym meczu “Koziołki” nie mogą skorzystać z Mikkela Michelsena, który wypad po środowej kraksie w lidze duńskiej. Na domiar złego stosują zastępstwo za Grigorija Łagute. Z kolei z drugiej strony TŻ Ostrovia nie będzie mogła skorzystać z usług Matiasa Nielsena, który nabawił się kontuzji w jubileuszowym turnieju Taia Woffindena, uwagę przykuwa też fakt, że po kontuzji wraca Grzegorz Walasek, ale nie będą mogli skorzystać również z Jakuba Poczty, aktualnie kontuzjowanego juniora.

Podobna sytuacja ma się w meczu w Grudziądzu, gdzie miejscowi nie skorzystają z kontuzjowanego Nicki Pedersena, a i Wadima Tarasienko, który jest zastępowany zastępstwem zawodnika od początku sezonu.

Absencje wpłyną też na mecz w Gorzowie z WTS Sparta Wrocław. Wspomniany wcześniej Mikkel Michelsen uczestniczył właśnie w kraksie z Andersem Thomsenem, u którego stwierdzono wstrząśnięcie mózgu i potrzebuje paru dni wolnego, z kolei Mateusz Bartkowiak cały czas leczy uraz barku, którego nabawił się w Ostrowie. I tak samo u przyjezdnych nie wygląda to kolorowo, ponieważ stosowane jest zastępstwo zawodnika za Rosjanina, czyli Artioma Łaguty, a i we wczorajszym memoriale Gleb Czugunow uległ bardzo groźnemu upadkowi, w którym doznał urazu barku i jego występ stoi pod znakiem zapytania w nadchodzącym meczu.

I już w ostatnim meczu w Toruniu przyjeżdża FOGO Unia Leszno, w której po ostatnim upadku na domowym torze wypadł Janusz Kołodziej a jeszcze wcześniej Piotr Pawlicki

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

×