Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Włókniarz zgarnie trzy punkty w Grudziądzu? Zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Czy Włókniarz zgarnie trzy punkty w Grudziądzu? Zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Autor: Adrianna Simiela

Czy Włókniarz zgarnie trzy punkty w Grudziądzu ? Zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

W piątek 17 czerwca o godzinie 20:30 przy Hallera 4 w ramach 9 kolejki. PGE Ekstraligi rozegrane zostanie spotkanie rewanżowe pomiędzy ZOOLESZCZ GKM Grudziądz a ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Na chwilę obecną gospodarze zajmują piątą lokatę w tabeli z dorobkiem 7 punktów, a gościę czwartą z 9 oczkami na koncie.

Pierwsze starcie tych dwóch drużyn odbyło się na torze w Częstochowie i skończyło się spektakularnie wysokim zwycięstwem Włókniarza 65:25. Zaliczka do zgarnięcia punktu bonusowego to aż 40 oczek na plus dla zespołu Lecha Kędziory, dlatego jego zdobycia mogą być pewni. Przez kontuzję, jakiej zabawił się lider Grudziądza Nicki Pedersen, Lwy uznawane są za faworyta spotkania. Nie oznacza to jednak jednostronnej walki, ponieważ u siebie na torze Gołębie potrafią pokazać na, co ich stać, co potwierdzili wygrywając poprzedni mecz z Unią Leszno już bez Pedersena 50:40.

Owal w Grudziądzu jest lubiany przez częstochowskich zawodników, a co roku starcie tych dwóch zespołów to świetne widowisko. Zeszłoroczne zmagania skończyły się wygraną GKM’u 48:42, bardzo dobre występy zaliczyli wtedy Przemysław Pawlicki (13 pkt.) i Krzysztof Kasprzak (10pkt.). Od tego sezonu skład formacji juniorskiej teamu Janusza Ślączki jest znacznie zmieniony. W miejsce Seweryna Orgackiego i Mateusza Bartkowiaka występują teraz Kacper Pludra oraz Kacper Łobodziński, którzy prezentują się dość dobrze.

Do piątkowego meczu w składzie awizowanym zgłoszony został 16 latek Kacper Warduliński. Dla młodego żużlowca to będzie pierwsza przygoda z PGE Ekstraligą. Kolejnym debiutem tego starcia prawdopodobnie zostanie Duńczyk Emil Breum. Utalentowany 20 latek w środę oficjalnie został członkiem kadry GKM’u, a to oznacza, że jego obecność w składzie spotkania jest bardziej niż możliwa. Trener Janusz Ślączka wrócił do ustawień zawodników z meczu domowego z Unią Leszno, jednak w miejsce Nickiego Pedersena, czyli pod 13 wystawiony został debiutujący Kacper Warduliński.

Reklamy

W drużynie Lecha Kędziory nowych nazwisk nie ma. Skład zespołu jest identyczny jak ten sprzed roku. Trener częstochowian od początku sezonu funkcjonuje dwoma ustawieniami wyjazdowe – domowe. We wszystkich starciach pod 1 (bądź 9) jedzie od samego początku kapitan Leon Madsen, ale kolejne numery zależne są od tego gdzie odbywają się zawody. Tym razem pod 3 zobaczymy Fredricka Lindgrena, pod 4 Jonasa Jeppesena, a pod 5 Kacpra Worynę.

Po dobrych występach zawodników obu drużyn w zmaganiach ligi szweckiej możemy być pewni sporych emocji w meczu przy Hallera 4 w piątkowy wieczór. Sędzią zawodów będzie Piotr Lis. Transmisja ze spotkania odbędzie się kanale Eleven Sport 1 oraz na Canal + Online.

Awizowane składy :

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Krzysztof Kasprzak
 3. Frederik Jakobsen
 4. Zastępstwo zawodnika
 5. Kacper Warduliński
 6. Kacper Łobodziński
 7. Kacper Pludra

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa

 1. Leon Madsen
 2. Bartosz Smektała
 3. Fredrick Lindgren
 4. Jonas Jeppsen
 5. Kacper Woryna
 6. Jakub Miśkowiak
 7. Mateusz Świdnicki

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×