Piotr Żyto : Cały czas mu kibicuje i jest mi przykro, że go nie będzie w naszym zespole w przyszłym sezonie.

Falubaz po 15 latach żegna się z PGE Ekstraligą. Fani czarnego sportu z Grodu Bachusa zapewne na długą zapamiętają sezon 2021. Mimo spadku obowiązki trenera w pierwszej lidze nadal będzie pełnić Piotr Żyto.

W sobotnie popołudnie Patryk Dudek za pośrednictwem facebooka poinformował kibiców Falubazu, że w przyszłym sezonie nadal chce jeździć z najlepszej lidze świata i tym samym odchodzi z zielonogórskiego klubu.


Osobiście decyzja Patryka mnie dotknęła, bo znam go od małego. Byłem trenerem w Opolu, gdzie jeździł jego tata, a Patryczek jeszcze wtedy na małym motorku, gdzieś tam zasuwał. Mam sentyment do niego. Tyle lat się znamy, jeździł tutaj w sumie w 2009 roku, wprowadzałem go do drużyny, kiedy tutaj debiutował. Cały czas mu kibicuje i jest mi przykro, że go nie będzie w naszym zespole w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że będzie to tylko rok rozłąki i oby tak było. Co tu dużo mówić trzeba uszanować jego wybór. Chociaż klub spełnił wszystko, co mógł spełnić. Patryk powiedział, że sportowo chce się rozwijać mam troszkę inne zdanie, ale to jest jego wybór– oznajmił szkoleniowiec z Zielonej Góry.

Jak po spadku zespołu czuje się trener?

– Emocje powoli opadają. Nadal jednak nie mogę tego przeboleć, że spadliśmy. Cóż teraz wzięliśmy się ostro do pracy, aby ten nasz pobyt w pierwszej lidze nie był za długi. Tutaj robimy wszystko i mocno z zarządem działamy – powiedział menadżer Falubazu dla lokalnej telewizji.

Ważny kontrakt z zielonogórskim klubem, ma Max Fricke. Na jakim etapie są rozmowy z Australijczykiem i czy zostanie w przyszłym sezonie w Grodzie Bachusa?
Teraz Max był w Rosji na zawodach Grand Prix i ciężko było z nim rozmawiać, bo głowę miał zaprzątniętą czymś innym. Myślę, że w tym tygodniu dojedzie do spotkania i będziemy z nim rozmawiać. Bardzo chcemy, żeby został. Ważny kontrakt ma, więc jak będzie chciał odejść, to inny klub będzie musiał zapłacić za wypożyczenie. Jednak nie przesadzajmy, zobaczymy co, wydarzy się po rozmowie i wtedy będziemy mądrzejsi.- stwierdził 59- latek.


Piotr Protasiewicz błyskawicznie podjął decyzję o pozostaniu w Falubazie, jak prezentuje się sytuacja z pozostałymi zawodnikami?
Matej Zagar wyraża chęć pozostania w klubie, także mówi: sami to napsuliśmy, sami musimy to naprawić. Podoba mi się to, że jest to jakaś sportowa ambicja i puknięcie się w piersi, że to też wszyscy razem spadliśmy i wszyscy razem powinniśmy awansować. Czynimy starania a fajny skład – zakończył Piotr Żyto

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *