Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Pawlicki rozgoryczony po decyzji sędziego

Piotr

Autor: Bartosz Glapiak

Piotr Pawlicki rozgoryczony po decyzji sędziego

W wyścigu piątym niedzielnego spotkania Betard Sparty Wrocław z Tauron Włókniarza Częstochowa doszło do niebezpiecznego wypadku. Na tor upadł Kacper Woryna. Decyzja sędziego o wykluczeniu Piotra Pawlickiego wywołała kontrowersję. Sprawę skomentował wyraźnie rozgoryczony zawodnik gospodarzy.

Falubaz pokonuje u siebie Polonię 50-40! Nie obyło się bez kontrowersji! [RELACJA]

Na początku drugiej serii startów doszło do niebezpiecznego wypadku Kacpra Woryny. Żużlowiec po wyprzedzeniu przez Artioma Lagutę odprostował motocykl i zahaczył o tylne koło jadącego po zewnętrznej Piotra Pawlickiego. Wychowanek rybnickiego ROW-u wpadł pod bandę, a dodatkowo uderzył jeszcze w swój motor. Na szczęście podniósł się z toru i udał się do parku maszyn.

Arbiter zawodów postanowił wykluczyć Piotra Pawlickiego, co wywołało konsternację na stadionie oraz wśród osób komentujących spotkanie podczas transmisji na łamach stacji Canal+. Wychowanek leszczyńskiej Unii wyprzedzał Worynę i nie widział tego, co się dzieje za nim.

Swoje zdanie na temat tej sytuacji wyraził pod koniec meczu w wywiadzie z Mateuszem Kędzierskim. – Szkoda gadać. Mijasz po krawężniku, to cię wykluczają, mijasz po szerokiej, to też cię wykluczają. Sędziowie chyba mają jakąś dziwną nagonkę na mnie, ale ja muszę sobie z tym poradzić – powiedział Piotr Pawlicki.

Betard Sparta Wrocław minimalnie pokonała Tauron Włókniarz Częstochowa 46:44. Kto wie jednak, jakby potoczył się ten mecz, gdyby nie decyzja arbitra Pawła Słupskiego.

Reklamy

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×