Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Falubaz pokonuje u siebie Polonię 50-40! Nie obyło się bez kontrowersji! [RELACJA]

Falubaz

Autor: Patrycja Kowalczuk

Falubaz pokonuje u siebie Polonię 50-40! Nie obyło się bez kontrowersji! [RELACJA]

Słoneczny dzień w Zielonej Górze, gdzie Falubaz podjął Polonię. Mecz dostarczył wielu emocji kibicom obu drużyn, jednak to zawodnicy gospodarzy pokazali się z lepszej strony w tym spotkaniu. W całym meczu było sporo mijanek na trasie, jak i również kilka upadków. A co dokładnie się działo w mieście Motomyszy?

Falubaz pokonuje u siebie Polonię 50-40! Nie obyło się bez kontrowersji! [RELACJA]

W pierwszym biegu najlepiej spod taśmy wyszedł Bjerre, ale gospodarze nie dają za wygraną. Zawodnika z Bydgoszczy ścigał do końca Pawlicki, jednak nie dał rady. Bieg zakończył się wynikiem 3:3. W biegu juniorskim na prowadzeniu zawodnik Polonii, a tuż za nim para gospodarzy. O ostatnie miejsce walczył Buszkiewicz z Rempałą, jednak nie dał rady go wyprzedzić i cały bieg zakończył się remisem. Po drugim biegu dodatkowe roszenie toru. W trzecim starcie za Rychlińskiego wystartuje Michał Curzytek.

Piotr Protasiewicz w galerii sław Zielonogórskiego klubu

Natomiast za Bartosza Nowaka wystartuje Benjamin Basso. Najlepiej wystartowali gospodarze, którzy na początku drugiego okrążenia wysforowali się na prowadzenie i pomimo ataków Lyager udało im się dowieść 5 punktów. W czwartym biegu najlepiej wystartował Przyjemski, a Szlauderbach wyprzedził Rempałę. Na ostatnim okrążeniu Przyjemskiego wyprzedził Jensen, dzięki czemu bieg zakończył się remisem. Po pierwszej serii startów jest 14-10 dla Zielonej Góry.

Po równaniu toru świetna jazda Bellego, który wyprzedził Tungate’a i odpierał jego ataki aż do końca. Na trzecim miejscu przyjechał Szlaudenbach, kompletnie za to nie liczył się Rempała. W szóstym biegu było dość ciasno na pierwszym łuku, na czym najlepiej wyszedł Buczkowski. Za nim metę przekroczyli goście i mamy kolejny remis w tym meczu. W siódmym biegu najlepiej spod taśmy wyszli gospodarze. Lyager do końca próbował zaatakować Jensena i wydrzeć mu dwa punkty, jednak bez skutku. Po dwóch seriach startów wynik meczu to 24-18.

Najlepiej wystartował Bellego, którego gonił Buczkowski. W tym wyścigu kompletnie nie liczy się Rempała. Bieg ósmy zakończył się wynikiem 2:4. Ciasno na początku biegu 9. O pierwsze miejsce walczyli Pawlicki i Bjerre. Polak nie dał rady swojemu rywalowi i to Kenneth Bjerre wychodzi zwycięsko z pojedynku. Kolejny remis w tym meczu. W biegu 10 za Rychlińskiego Rempała. Spod startu najlepiej wyszedł Przyjemski, za którego plecami trwa walka o dwa punkty. Fenomenalnie pojechał w tym biegu Lyager, który wyprzedził Tungate’a oraz Przyjemskiego i cały bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem gości. Po drugiej serii startów jest 30-30.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od upadku Pawlickiego na wyjściu z pierwszego łuku. Zawodnik Falubazu podniósł się i o własnych siłach powrócił do parku maszyn. Powtórka w czterech. Najlepiej wystartowali gospodarze, ale Bjerre nie odpuszcza i przedarł się na drugie miejsce. Podjął walkę z Pawlickim o prowadzenie, jednak zawodnik z Zielonej Góry nie pozwolił odebrać sobie pierwszego miejsca. Powtórka biegu 11. zakończyła się wynikiem 3:3.

W biegu 12 pod koniec pierwszego okrążeniu bardzo ostry atak Buszkiewicza na Cużytku, który upadł na tor. Bieg przerwany. Buszkiewicz otrzymał żółtą kartkę oraz został wykluczony z powtórki. Z Michałem Curzytkiem wszystko w porządku i wystartuje w powtórce biegu 12. Świetnie wystartował Przyjemski, jednak wyprzedził go Tungate. Na ostatnim miejscu jedzie Cużytek. Wynik biegu 12. to 4:2. Bieg 13. rozpoczął się od świetnego startu pary z Zielonej Góry, jednak na drugim łuku upada Krzysztof Buczkowski, po kontakcie z Lyagerem. Andreas Lyager zostaje wykluczony z powtórki biegu 13. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszli gospodarze, których goni Bellego. Cała stawka rozjechała się i bieg zakończył się wynikiem 5:1. Wynik meczu to 42-36.

W biegu 14. pod taśmą zameldują się: Przyjemski, Bjerre, Tungate, Jensen. W biegu 15. na polach startowych ustawią się: Bjerre, Bellego, Buczkowski, Pawlicki. Bieg 14. najlepiej zaczynają goście, jednak na początku drugiego okrążnia Jensen wyprzedza Bjerre’a. Bjerre’a wyprzedził również Tungate, dzięki czemu Motomyszy przywiozły remis i zapewniły sobie wygraną w meczu. Najlepiej ze startu, w ostatnim biegu, wyszli zielonogórzanie. Zawodnicy rozjechali się na trasie. Bieg wygrał Pawlicki, za nim metę przekroczył Buczkowski, Bjerre, Bellego.

Enea Falubaz Zielona Góra
9. Przemysław Pawlicki – 13 (2,3,2,3,3)
10. Rasmus Jensen – 11+2 (3,2*,1*,3,2)
11. Rohan Tungate – 8+2 (1*,2,1,3,1*)
12. Kacper Rychliński – 0 (-,-,-,-)
13. Krzysztof Buczkowski – 12+2 (3,3,2,2*,2*)
14. Dawid Rempała – 1+1 (1*,0,0,0,0)
15. Michał Curzytek – 5+1 (2,2*,0,0,1)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 
1. Kenneth Bjerre – 11 (3,2,3,2,0,1)
2. Bartosz Nowak – 0 (-,-,-,-)
3. David Bellego – 7 (0,3,3,1,0)
4. Szymon Szlauderbach – 4+2 (1*,1,1,1*)
5. Andreas Lyager – 5 (1,1,3,W)
6. Wiktor Przyjemski – 12+1 (3,2,2*,2,3)
7. Oliver Buszkiewicz – 0 (0,0,W)
8. Benjamin Basso – 1+1 (0,1*,0)

fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *