Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Pawlicki niemal oficjalnie ogłasza odejście ze Sparty

żużel
Fot, Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Piotr Pawlicki niemal oficjalnie ogłasza odejście ze Sparty

Piotr Pawlicki był do spółki z Bartoszem Zmarzlikiem gościem pomeczowej mixzone. Zawodnik Betard Sparty Wrocław wypowiedział się rzecz jasna na temat swojej dyspozycji w dopiero co zakończonym spotkaniu, ale odpowiedział również na ciekawe pytanie dotyczące zmiany barw klubowych przed sezonem. Z jego słów jasno wynika, że nie będzie kontynuował kariery we Wrocławiu.

Prowadzący Magazyn PGE Ekstraligi na antenie Canal+ Michał Mitrut zapytał Piotra Pawlickiego o to, co dał mu transfer do Betard Sparty Wrocław, patrząc z perspektywy już niemal całego sezonu. „Piter” bardzo chwalił sobie nowe otoczenie.

Może nie do końca widać to po moich wynikach, ale uważam, że bardzo dużo zyskałem, wiele się nauczyłem, wiele nowych ludzi poznałem. Trochę zacząłem inny rozdział w swojej karierze sportowej. Na ten moment jestem bardzo wdzięczny całemu klubowi, wszystkim, co tutaj poznałem i miałem okazję współpracować w tym roku. – powiedział Pawlicki

Wychowanek Fogo Unii Leszno kontynuował swoją wypowiedź, z której jasno wynikało, że rewanżowe spotkanie finałowe będzie jego ostatnim w aktualnych barwach. Piotr Pawlicki łapał się na tym, że mówi o Sparcie w czasie przeszłym, podczas gdy nadal jest zawodnikiem tego klubu i przed nim jeszcze jeden ważny mecz.

Sytuacja jest jasna. Nie chciałbym otwarcie mówić, ale wiadomo, jak to będzie po tym sezonie i bardzo się cieszę (mimo, że sezon się jeszcze nie skończył), że mogłem być częścią tej drużyny i wiele się nauczyć. Z tak wspaniałymi zawodnikami, z jakimi jeździłem w tym roku i dalej jeżdżę, bo oczywiście został jeszcze jeden finał, to była przyjemność i naprawdę wiele mogę wynieść z tego.

O tym, że przygoda Pawlickiego z Wrocławiem może być tylko jednoroczna, mówiło się od dawna. Zawodnik najprawdopodobniej trafi do beniaminka z Zielonej Góry, jeśli ten oczywiście wywiąże się z roli faworyta rozgrywek pierwszoligowych i awansuje do PGE Ekstraligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *