Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Paweł Trześniewski w stanie ciężkim po fatalniej wyglądającym wypadku!

Paweł Trześniewski
fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Krzysztof Choroszy

Paweł Trześniewski w stanie ciężkim po fatalniej wyglądającym wypadku!

Podczas środowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rybniku doszło do fatalnego w skutkach wypadku. W biegu 11 Kacper Grzelak wpadł w tylne koło Pawła Trześniewskiego, po czym obaj zapoznali się z nawierzchnią rybnickiego toru. Trześniewski miał mniej szczęścia od Grzelaka, bo tor opuścił na noszach i trafił od razu do szpitala na badania, skąd nie napłynęły optymistyczne wieści.

Mikkelsen potwierdził, że odczuwał spadek formy: „Dwa ostatnie miesiące były dla mnie ciężkie”

Jak poinformował rybnicki ROW w oświadczeniu na swojej stronie, stan Trześniewskiego jest określany jako ciężki, ale na tę chwilę stabilny. 18-latek ma złamane trzy żebra z przemieszczeniem, 4 żebra bez przemieszczeni, odmę płuc i obrażenia wewnętrzne. Jak poinformował lekarz prowadzący, nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, a zawodnik pozostanie w szpitalu minimum tydzień.

Dla ekipy z Rybnika jest to ogromny cios, gdyż młody żużlowiec jest liderem formacji juniorskiej zespołu i teraz ROW będzie musiał sobie radzić bez niego. W przypadku Pawła Trześniewskiego jednak sprawa powrotu na tor jest raczej drugorzędna, a liczy się fakt powrotu do zdrowia, za który wszyscy trzymamy kciuki.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

https://www.youtube.com/watch?v=OWUST0pCIeY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *