Żużel - Best Speedway Tv

Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno, czyli mecz z podtekstami w tle. Zapowiedź | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno, czyli mecz z podtekstami w tle. Zapowiedź

Orzeł Łódź
bstv 1536x162 4 1024x108 1
s

Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno, czyli mecz z podtekstami w tle. Zapowiedź

W niedzielę, 18 lipca o godzinę 14:00 na łódzkiej Moto Arenie Orzeł zmierzy się z wiceliderem tabeli, ekipą Wilków Krosno. Goście są prawie pewni jazdy w play-offach, a ich wygrana przypieczętuje miejsce Wilków w czwórce na koniec sezonu Gospodarze pojadą w zasadzie o honor, bowiem spadek im nie grozi, a żeby wziąć udział w fazie play-off musieliby najpierw pokonać zespół z Krosna, a następnie za trzy punkty Unię w Tarnowie i Start Gniezno u siebie, a i tak nie zagwarantuje im w stu procentach awansu do play-off.

Zespół z Krosna nie może jednak z tego powodu liczyć na taryfę ulgową. W Łodzi zapewne wszyscy pamiętają kontrowersyjny przebieg pierwszego starcia tych ekip, zakończonego wygraną Wilków 49:40. Poza tym żużlowcy Orła rozpoczynają walkę o kontrakty na przyszły sezon.

Reklamy

„W niedzielę zmierzymy się z Wilkami Krosno. My, jako Orły zamierzamy pokazać, że jesteśmy prawdziwymi zwierzakami. Liczymy zatem na dobrą walkę. Mamy nadzieję, że w najbliższy weekend burze w końcu przejdą i pogoda dopisze. Tym meczem chcemy pokazać, że gdyby traktowano nas w miarę uczciwie na przestrzeni całego sezonu, to pojechalibyśmy na pewno w fazie play-off. Jedziemy dla kibiców, natomiast zawodnicy myślą o tym, aby w przyszłym sezonie liczyć na jak najlepsze kontrakty” – powiedział Witold Skrzydlewski, główny sponsor Orła Łódź dla klubowych mediów.

Wszystko wskazuje na to, że Adam Skórnicki będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, w tym Norberta Kościucha i Luke’a Beckera, który powinien zastąpić Piotra Pióro. Kibice są także ciekawi jak w Łodzi zaprezentuje się Tobiasz Musielak, zawodnik Orła w sezonie 2019, który odszedł z klubu w niezbyt klarownych okolicznościach. Mecz będzie miał zatem kilka podtekstów i kibice powinni obejrzeć ciekawe spotkanie, w którym przed pierwszym biegiem trudno wskazać faworyta, mimo że do siódmej drużyny w tabeli przyjeżdża wicelider.

Awizowane składy:

ORZEŁ ŁÓDŹ:

9. Marcin Nowak

10. Aleksandr Łoktajew

11. Norbert Kościuch

12. Piotr Pióro

13. Brady Kurtz

14. Jakub Sroka

15. Mateusz Dul

16.

CELLFAST WILKI KROSNO:

1. Tobiasz Musielak

2. Mateusz Szczepaniak

3. Vaclav Milik

4. Patryk Wojdyło

5. Andrzej Lebiediew

6. Bartosz Curzytek

7. Aleks Rydlewski

8.

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×