bstv 1536x162 4 1024x108 1
s

Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno, czyli mecz z podtekstami w tle. Zapowiedź

W niedzielę, 18 lipca o godzinę 14:00 na łódzkiej Moto Arenie Orzeł zmierzy się z wiceliderem tabeli, ekipą Wilków Krosno. Goście są prawie pewni jazdy w play-offach, a ich wygrana przypieczętuje miejsce Wilków w czwórce na koniec sezonu Gospodarze pojadą w zasadzie o honor, bowiem spadek im nie grozi, a żeby wziąć udział w fazie play-off musieliby najpierw pokonać zespół z Krosna, a następnie za trzy punkty Unię w Tarnowie i Start Gniezno u siebie, a i tak nie zagwarantuje im w stu procentach awansu do play-off.

Zespół z Krosna nie może jednak z tego powodu liczyć na taryfę ulgową. W Łodzi zapewne wszyscy pamiętają kontrowersyjny przebieg pierwszego starcia tych ekip, zakończonego wygraną Wilków 49:40. Poza tym żużlowcy Orła rozpoczynają walkę o kontrakty na przyszły sezon.


„W niedzielę zmierzymy się z Wilkami Krosno. My, jako Orły zamierzamy pokazać, że jesteśmy prawdziwymi zwierzakami. Liczymy zatem na dobrą walkę. Mamy nadzieję, że w najbliższy weekend burze w końcu przejdą i pogoda dopisze. Tym meczem chcemy pokazać, że gdyby traktowano nas w miarę uczciwie na przestrzeni całego sezonu, to pojechalibyśmy na pewno w fazie play-off. Jedziemy dla kibiców, natomiast zawodnicy myślą o tym, aby w przyszłym sezonie liczyć na jak najlepsze kontrakty” – powiedział Witold Skrzydlewski, główny sponsor Orła Łódź dla klubowych mediów.

Wszystko wskazuje na to, że Adam Skórnicki będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, w tym Norberta Kościucha i Luke’a Beckera, który powinien zastąpić Piotra Pióro. Kibice są także ciekawi jak w Łodzi zaprezentuje się Tobiasz Musielak, zawodnik Orła w sezonie 2019, który odszedł z klubu w niezbyt klarownych okolicznościach. Mecz będzie miał zatem kilka podtekstów i kibice powinni obejrzeć ciekawe spotkanie, w którym przed pierwszym biegiem trudno wskazać faworyta, mimo że do siódmej drużyny w tabeli przyjeżdża wicelider.

Awizowane składy:

ORZEŁ ŁÓDŹ:

9. Marcin Nowak

10. Aleksandr Łoktajew

11. Norbert Kościuch

12. Piotr Pióro

13. Brady Kurtz

14. Jakub Sroka

15. Mateusz Dul

16.

CELLFAST WILKI KROSNO:

1. Tobiasz Musielak

2. Mateusz Szczepaniak

3. Vaclav Milik

4. Patryk Wojdyło

5. Andrzej Lebiediew

6. Bartosz Curzytek

7. Aleks Rydlewski

8.

fot. Sonia Kaps


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *