Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Emocje na Łotwie! Optibet Lokomotiv wygrywa rzutem na taśmę [RELACJA]

Optibet Lokomotiv
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Bartosz Glapiak

Emocje na Łotwie! Optibet Lokomotiv wygrywa rzutem na taśmę [RELACJA]

Wyrównane spotkanie na Łotwie. Miejscowy Optibet Lokomotiv Daugavpils rzutem na taśmę pokonał rozpoczynający sezon Start Gniezno 47:43. O zwycięstwie zadecydował ostatni wyścig spotkania. Bohaterami gospodarzy okazali się Steve Worrall oraz Jewgienij Kostygow.

Gorąco w bydgoskim parku maszyn! Jan Kvech nie wytrzymał

W pierwszej serii to goście wyszli na prowadzenie. W inauguracyjnej gonitwie Hubert Łęgowik i Tim Soerensen zwyciężyli 4:2. Wyścig młodzieżowy ułożył się remisowo, lecz w trzecim podwójną wygraną dla gnieźnian wywalczyli Kacper Gomólski z Samem Mastersem. Po pierwszej serii startów na tablicy wyników widniał rezultat 9:15.

Optibet Lokomotiv w kolejnych startach nie był w stanie odrobić strat. Co więcej, to ich rywale powiększyli przewagę do 10 punktów za sprawą dwóch wygranych 4:2 w drugiej serii. Dobrze spisywał się popularny „Ginger”, który do tamtej pory był niepokonany w spotkaniu.

Łotewski zespół jednak nie odpuścił i walczył z przeciwnościami losu. Pomocna w tym okazała się być rezerwa taktyczna w biegu ósmym. Steve Worrall zastąpił Nicka Morrisa i wygrał gonitwę. Ernest Matiuszonok przyjechał na trzeciej pozycji, co pozwoliło miejscowym rozpocząć odrabianie strat. Kolejne dwa biegi to dwa mocne ciosy Lokomotivu. Wygrane 5:1 doprowadziły do remisu w meczu po 10. biegach.

Miejscowi nie zatrzymywali się. W jedenastej odsłonie dnia dołożyli kolejne zwycięstwo 5:1. Asem w talii łotewskiej ekipy był Daniił Kołodinski, który wszedł do gry w połowie meczu i przyczynił do odrobienia strat. Przed biegami nominowanymi Start Gniezno jednak odrobił straty do Optibet Lokomotivu. Sam Masters i Tim Soerensen pewnie pokonali Jewgienija Kostygowa oraz Nicka Morrisa. Wynik 39:39 zwiastował emocje do końca.

O końcowym wyniku miały zatem zadecydować dwie ostatnie gonitwy. Czternasty bieg okazał się być bez historii. Padł remis, a w ostatniej odsłonie dnia pod taśmą spotkali się Steve Worrall z Jewgienijem Kostygowem oraz Tim Soerensen i Kacper Gomólski. Dramaturgii dodał upadek Polaka na drugim wirażu. Wychowanka Startu Gniezno obróciło, przez co zapoznał się nawierzchnią toru w Daugavpils. Zawodnik został wykluczony z powtórki biegu, w której Lokomotiv zgarnął dwa punkty meczowe za sprawą wygranej 5:1 nad Duńczykiem.

Punktacja:

Start Gniezno – 43 pkt.
1. Hubert Łęgowik (3,1,D,0,2) 6
2. Kacper Gomólski (3,3,1,3,W) 10
3. Tim Soerensen (1,3,2,2*,1) 9+1
4. Zbigniew Suchecki (2,0,0,-) 2
5. Sam Masters (2*,1,1,3,1*) 8+2
6. Mikołaj Czapla (3,1*,W) 4+1
7. Jesper Knudsen (D,3,1,0) 4

Optibet Lokomotiv Daugavpils – 47 pkt.
9. Kevin Juhl Pedersen (2,0,2*,2*,3) 9+2
10. Jewgienij Kostygow (0,2,3,1,3) 9
11. Steve Worrall (0,2,3,3,2,2*) 12+1
12. Kjastas Puodżuks (0,-,-,-) 0
13. Nick Morris (1,1*,D,-,U) 2+1
14. Ernest Majuszonok (1,3,1) 5
15. Gustav Grahn (2,2,1*) 5+1
15. Daniił Kołodinski (2*,3,0) 5+1

fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *