Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Pojedynek o rozpoczęcie pogoni w tabeli. Start Gniezno – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Pojedynek o rozpoczęcie pogoni w tabeli. Start Gniezno – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Ostatnią kolejkę przed rundą rewanżową czas zacząć. W sobotnie popołudnie zmierzą się ekipy Startu Gniezno i Grupa Azoty Unii Tarnów. Będzie to szczególnie ważne spotkanie dla gospodarzy, którzy muszą zacząć wspinać się w górę tabeli 2. Ligi Żużlowej.

SGP 2 w Pradze nie zawiodło! Świetne ściganie, zwycięski Cierniak i całe polskie podium! [RELACJA]

Pojedynek obu drużyn zainauguruje 7. kolejkę w najniższej klasie rozgrywkowej. Obecnie Start i Unia znajdują się w dolnej części klasyfikacji. Gnieźnianie po nieudanym początku sezonu i ostatniej minimalnej porażce u siebie z Texom Stalą Rzeszów będą mieli okazję na rozpoczęcie pogoni za liderami. Do tego jednak konieczna będzie wygrana nad tarnowianami.

Goście przystąpią do rywalizacji w najmocniejszym seniorskim zestawieniu. Niewiadomą pozostają pozycje juniorskie. W awizowanym składzie w miejscach dla nich przeznaczonych znalazł się jedynie debiutant, Jan Heleniak. Po urazie do składu powrócił Ernest Koza. Od jego postawy również będzie zależał wynik sobotniego meczu. Wychowanek Unii spędził ubiegły sezon w drużynie z Gniezna, choć tam zanotował dosyć niską średnią biegową – 1,302.

Gospodarze z kolei dalej radzić sobie będą musieli bez Josha Pickeringa. Australijczyk leczy odnowioną kontuzję. Podobnie jak w innym starciach jego miejsce zajmie Zbigniew Suchecki, który zaliczył już w tym roku świetny występ na własnym torze przeciwko zespołowi z Rawicza.

Drużyny z pewnością wiedzą, że ich położenie w tabeli nie jest najlepsze i muszą teraz walczyć o każde ligowe punkty. Zwłaszcza w kontekście zbliżającej się rundy rewanżowej, gdzie dodatkową stawką będzie punkt bonusowy. To miejmy nadzieję, zapowiada emocje. Start do pierwszego wyścigu w sobotę, 3 czerwca o godzinie 14.

A

Grupa Azoty Unia Tarnów:
1. Ernest Koza
2. Matic Ivacic
3. Oskar Bober
4. Marko Lewiszyn
5. Rene Bach
6.
7. Jan Heleniak

Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Sorensen
11. Zbigniew Suchecki
12. Kacper Gomólski
13. Sam Masters
14.
15. Mikołaj Czapla

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *